DÜ Öğrencileri İçin Girişimcilik Kampı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu (DÜKAT) tarafından; Düzce Teknopark, Düzce Teknoloji Transfer Ofisi ve Kapsül Kuluçka Merkezi, TOBB Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu, Atasayar Teknoloji ve Serbay Akademi destekleri ile düzenlenen Girişimcilik Kampı, Akçakoca Orman İşletmeleri Müdürlüğü Misafirhanesi’nde gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi’nin farklı bölümlerinden öğrencilerin, alanında yetkin eğitmenlerle bir araya geldiği programa; Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yönetim kurulu Başkanı Tuncay Şahin, TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Ahmet Serdar Erdem, Düzce Üniversitesi Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak, Defne Ilgaz, Düzce Genç Girişimciler Kurulu’ndan Levent Bilgin ve Nizamettin Pazvant katılım gösterdi.

 “Şans Hazır Olana Güler”

Programın açılışında; iş ahlakının, kendini keşfetmenin, hedef belirlemenin ve bu hedef doğrultusunda azimle çabalayıp kendini geliştirmenin önemi vurgulandı. Hedefe ulaşabilmek için bir yol haritası oluşturmak ve zamanı doğru kullanmaktan bahsedildi.

Delta Alfa Çorap ile Mülakat Teknikleri Eğitimi

Delta Alfa Çorap firmasından Merve Aktaş,  mülakat teknikleri eğitiminde; üslup, kılık kıyafet, bırakılan izlenim, mülakat öncesi firmanın araştırılması ve kendi haklarını bilmenin önemini anlattı. CV’nin nasıl hazırlanması gerektiği ve yapılan yanlışlardan bahseden Aktaş, üniversite toplulukları ve toplulukların faaliyetlerinin de CV’de yer almasının önemini vurguladı.

Serbay Akademi ile E-Ticarete Giriş Konusunda Öğrenciler Bilgilendirildi

Serbay Akademi’den Ertuğrul Özkan, vermiş olduğu e-ticaret eğitiminde; e-ticaret sitesi kurma, marka oluşturma, marka ve içerik kontrolü, kalıcı yatırımlar yapma ve fiyat politikası gibi çeşitli konularda öğrencileri bilgilendirdi.

Workshop Süreci

DÜKAT Kurucu Başkanı ve Düzce Teknopark Girişimcilik ve Şirketleşme Koordinatörü Selçuk Cantürk ile katılımcılar, Girişimcilik Maratonu etkinliğindeki gibi verimli bir workshop süreci geçirdiler. Öğrenciler 4 ekip halinde, 100’e yakın ortaya konulan fikri sunup tartıştıktan sonra geliştirmeye çalıştılar.

3 günlük kamp süresince öğrenciler; e-ticarete giriş, mülakat teknikleri eğitimleri, girişimcilik fikirleri ve workshop çalışmaları ile kariyerleri adına önemli bir deneyim elde etti. Program sonunda eğitimleri çok faydalı bulan katılımcılar, emeği geçen herkese teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir