Çamköy Mahallesi’nde yaşanan kaza vatandaşları sokağa döktü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çamköy Mahallesi’nde 1439 bulvar üzerinde meydana gelen kaza, mahalle halkını sokağa döktü. Daha önce defalarca kaza yaşandığını ileri süren vatandaşlar yolu kapattı. Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın olay yerine gelmesi ile vatandaşlar sakinleşerek yolu açtılar. Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olan yolun düzenlenmesi için Düzce Belediyesi tüm sorumluluğu alarak çalışma başlatacak. Vali Aslan ise çalışmaların önünü açacak.

Kaza 18.00 sıralarında Çamköy Mahallesi 1439 bulvar üzerinde meydana geldi. Kuzey Çevre Yolu istikametine gitmekte olan Muhammet Taşkıran idaresindeki 55 AFT 779 plakalı hafif ticari araç, yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan Yaşar Demirci idaresindeki at arabasına çarptı. Çarpmanın etkisi ile hafif ticari araç ve at arabasını çeken at yol kenarında bulunan kanala uçtular. Kazada sürücüler Muhammet Taşkıran ve Yaşar Demirci ile birlikte at arabası üzerinde bulunan Ebru Demirci, Temel Efe Demirci ve Azad Demirci yaralandılar. Yaralılar 112 Acil Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Kazanın ardından bölgede araçların hızlı gittiğini, sokak aydınlatmalarının olmadığını ve gerekli kavşak çalışmalarının yapılmadığını iler süren vatandaşlar, sık sık kaza olması nedeniyle durumu protesto etmek için yolu kapattılar. Yoldan geçmeye çalışan araçları taşlayan mahalle sakinlerinin bu tutumu üzerine bölgede çok sayıda polis ekibi gönderildi. Polis ekiplerinin ikna çalışmaları sonrası sakinleşmeyen mahallelinin yanına giden Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, yapılan protestonun ve yol kapatmanın doğru bir davranış olmadığını, vatandaşlara müdahale etmek istemediklerini ancak yolun açılması gerektiğini söyledi. Ergüder’in çağrısı üzerine vatandaşlar yol kenarına geçtiler ve protestolarına devam ettiler. Bu kez olay yerine Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Katlu geldi. Vali Aslan, vatandaşlara bölgede gerekli aydınlatma ve yol düzenleme çalışmalarının yapılacağı sözünü verdi ve vatandaşlar sakinleşerek bölgeden olaysız bir şekilde dağıldılar.

Diğer yandan kanala düşen at ise Düzce İtfaiye ekipleri tarafından kanal içinden çıkarıldı. Veteriner kontrolünün ardından at sahiplerine teslim edildi. Kazayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir