Bozcaada’da Mutlaka Yapmanız Gerekenler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozcaada yapılması gerekenler neler? Mutlaka yapmanız gerekiyor dediğimiz neler var? İşte sizin için Bozcaada’da yapılması gerekenler önerilerimize ait haberimiz.

Bozcaada’da yapılması gerekenler güzel bir tatil için belirlemiş olduğunuz 5 aktivite olabilir. Bunların hepsini yaptığınızda, aslında tatilinizi de en keyifli şeklide geçirmiş olacaksınız. İşte sizin için 5 öneri…

Bozcaada’da Koy Gezisi

Gittiğiniz yerde en güzel deniz görüntüsüne koylarda ulaşırsınız. Keyif alacağınız bir deniz manzarası için mutlaka koylara gitmenizi öneririz. Bozcaada koyları arasında en bilinenler arasında akvaryum koyu var. Bu koy son derece geniş bir sahile sahip. Oturabileceğiniz pek çok alan var. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bozcaada Sokaklarında Yürüyüş

Yürüyüş, adayı tanımanız açısından önemlidir. Sokakları son derece dar olmasına rağmen, size farklı kapılar açar. Taştan sokaklar, bembeyaz evler, çiçek kokan aralar derken yürüyüşünüz son derece keyifli olacaktır. Yürüyüş yapmak için tercih edeceğiniz alanlarda, tarihi bir gezi olarak kiliseleri de inceleyebilirsiniz.

Bozcaada Çarşı’da Gezmek

Çarşı, mutlaka gezmeniz gereken yerler arasındadır. Çarşıda gezmek keyif verici olacaktır. Takılar, özel süsler, adaya özel objeler derken tamamen adaya yönelik bir gezi olacak. Bozcaada çarşısı meşhurdur. Üstelik merkeze son derece yakındır. Bunları göz önünde bulundurup, siz de gezinizin bir kısmını çarşıya ayırabilirsiniz. Özellikle akşamları gezmek için çok daha keyifli olabilir.

Bozcaada Ayazma Plajı

Adaya gelip yüzmeden olmaz. Adanın en meşhur yüzme yerlerinden biridir. Bu özel plaj, biraz pahalı olabilir. Şezlong kiralamak, şemsiye kiralamak mecburi değildir. Ayazma plajı, denizin berraklığı ve soğukluğu ile dikkat çeker. Çok sayıda turistin mutlaka yer aldığı plajdır. Sizin de mutlaka adada gitmeniz gereken plajlar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Bozcaada Gün Batımı

Adada gün batımını izlemeden olmaz. Son derece keyif verici bir etkinlik olacak. Akşam üzeri deniz kıyısında, özel bir tepede direkt olarak gün batımı için hazırlığınızı yapabilirsiniz. Gün batımını izlemenin tadını çıkaracaksınız. Hem denizin tadını çıkaracağınız hem de en özel manzaralar göreceğiniz bir etkinlik olacak. Bozcaada ulaşım son derece kolay olduğundan bu etkinliklerin tamamını en az iki güne sığdırabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Teşekkürler çok iyi bir tanıtım olmuş