Bölge Odaları Arasındaki Ortak Hareket Etme Kültürü Daha Fazla Gelişecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Mutlu, Zonguldak  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir’e çalışma ziyaretinde bulundu.

Toplantıda, bölgesel ekonomik gelişmeler ve ekonomi dünyasına yönelik ortak geliştirilebilecek projeler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Ziyaret hakkında görüşlerini dile getiren Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, “Batı Karadeniz Bölgesi turizm adına çok zengin kaynaklara sahip olsa da yeterli ilgiyi görmemekte ve turizm pastasından hak ettiği payı alamamaktadır. Bölge odaları olarak yeni dönemde bölge turizmini geliştirecek projeler üretmemiz gerekiyor. Biz Düzce TSO olarak bunun ilk adımı olarak odamız bünyesinde Turizm Ar-Ge birimini kurarak çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımızı bölgeye yayarak yerli ve yabancı turistleri bölgemize çekmek, bölgemizdeki turizm potansiyelini hakkıyla değerlendirmek istiyoruz. Metin Demir Başkanımız ile yapmış olduğumuz istişarede aynı çizgide olduğumuzu fark ettik. En kısa zamanda çalışmalarımızı olgunlaştırarak ortak projelere imza atma konusunda da hemfikir olduk. Misafirperverliklerinden dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir