“Biz bu zihniyeti yakından tanıyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Milletvekili Talih Özcan’ın Yığılca’da yaptığı konuşmada sarf ettiği sözler toplumda infiale neden olurken Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Musa Peltek’te açıklama yaptı. Açıklamasında Musa Peltek; Talih Özcan ve onun gibi düşünen zihniyetin artık yok olmasını dilediğini belirterek, muhafazakarların belli bir kesim tarafından ayrıştırılmalara maruz kaldıklarını dile getirdi.

Yerel seçimlere 3 buçuk ay kalan Yığılca İlçesi’nde CHP belediye başkan adayını açıklanması için yapılan programda konuşan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan konuşma yaptı. Konuşmasında kullandığı “Yobaz, yoz, gericiliğin kol gezdiği bir yerde, göç veren bir yerde böyle bir kardeşimizin çıkması bana göre anlamlıdır” ifadeleri toplumda tepkilere neden oldu. Geçmişte de aynı yaftalamalara maruz kalan Yeniden Refah Partisi Düzce İl başkanı Musa Peltek’te basın açıklaması yaparak; Özcan’ı kınadı. Musa Peltek açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Geçmişte dini inançlarından dolayı bu ülkede milyonlarca insanımız öğrenim hakkından, çalışma hayatından uzaklaşmak zorunda kalmıştı. İrtica, gerici, yobaz yaftaları adı altında insanlarımız en temel hak ve hürriyetlerinden kısıtlanmış ve bu kısıtlamalar sonunda ise birçok insanımız hapislere atılmak suretiyle bir dayatmaya maruz bırakılmışlardı. Aradan geçen 20 yılda toplumun ayrımcılıktan, araştırmacılıktan uzaklaştığı varsayılırken yine aynı ORTAÇAĞ zihniyetindeki insanlar toplumda yavaş yavaş çıkmaya başladı. Geçmişte milli görüş davasına uygulanan baskıların günümüzde topluma yayılıyor olması ise düşündürücüdür.

21. Yüzyılda dünya yapay zeka, bilişim dünyası, yeni dönüştürülebilir enerji kaynakları, teknolojik hamleler ile uğraşırken, bunlara kafa yorarken ülkemizde maalesef halen insanların muhafazakar düşüncelerini aşağılamaya yönelik girişimlerin olduğunu üzülerek görmekteyiz. Bu Ortaçağ zihniyetindeki insanların özellikle seçilmişler arasında olduğunu görmek ise bizleri derinden yaralıyor. CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın Yığılca İlçesi’nde Yığılcalıları kast ederek yaptığı açıklamalar maalesef maksadını ve haddini aşan bir konuşma olmuş ve toplumun özellikle muhafazakar kesiminde yara açılmasına neden olmuştur. Oysa Özcan, toplumun düşüncelerini, dini yaşam tarzını ele almadan sadece belediye başkan adayını açıklaması partisi açısından büyük menfaat sağlayacakken ilçe halkını ve ilçe halkı nezdinde bütün muhafazakarları kast ederek yaptığı “Gericilik, yobazlık, yozluk” gibi ifadeler Sayın Özcan’ın toplumdan ne kadar uzak olduğunu gözler önüne sermiştir.

Artık toplumumuzun muasır medeniyetler seviyesine ulaşması gerekirken halen düşüncelerinden, inançlarından dolayı ayrıştırılıyor olması düşündürücü ve bir o kadar da manidardır. Bu TALİHSİZ konuşmadan dolayı CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ı kınıyor ve bu karanlık düşüncelerin toplumumuzda artık yer almamasını umuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir