BELMEK’TE USTASINDAN BAKLAVANIN SIRRI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursu’nda (BELMEK) kadın kursiyerlere yönelik baklavacılık atölyesi açtı. Baklava yapımını dikkatle izleyen kursiyerler, Türk mutfağının vazgeçilmez tatlısının püf noktalarını öğreniyor.

Düzce Belediyesinin özellikle kadınların meslek edinmesi ve kendilerini geliştirmeleri için açtığı kurslarda profesyonel eğitimlerin yanı sıra özel taleplere göre eğitimler de veriliyor. Pastacılık ve yemek eğitiminde profesyonel olarak baklava yapımı kursiyerlere anlatılıyor. Kursiyerlere klasik baklava ile farklı baklavaların yapım aşamalarını baştan sonra uygulayarak gösterilirken süreci dikkatle takip eden alan kursiyerler, merak ettikleri soruları da sorarak, baklava yapımının önemli noktalarını öğreniyor.


BAKLAVANIN PÜF NOKTALARI GÖSTERİLDİ

Profesyonel olarak 10 senedir baklava yapan ve eğitimler veren Emine Kocaman, BELMEK mutfağının çok iyi olduğuna dikkat çekerek, “Düzce Belediyesi BELMEK atölyesinde kursiyerlere baklava hamurunu yapmayı ve baklava çeşitlerini gösterdim. Hazırladığımız hamurdan 5-6 çeşit baklava yapabilecekleri öğrendiler ve memnun kalıyorlar. Püf noktalarına değeniyoruz. Unumuzun protein değerleri, miktarı, gramını öğretiyoruz. Kursiyerlerime her zaman  ‘bugün sizin için bir adımdı ama bundan sonra benden daha iyi baklavalar yapacaksınız’ diyorum. Kursiyerlerimin çok iyi baklava yapmaları beni gururlandırıyor. Ayrıca Yemek kurslarında profesyonelce yapılan baklava malzemeleri bulunmaz. Ama BELMEK’te bu malzemeleri bulduk. BELMEK yönetimini tebrik ediyorum” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir