VATANDAŞTAN ZABITAYA DENETİM TEŞEKKÜRÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler kent merkezinde bulunan temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde denetim yaptı.  Raflardan toplanan ürünler etiketleri ile kasa fiyatları karşılaştırılarak incelendi. Zabıta ekiplere vatandaşlardan da destek geldi.

 
Düzce Belediyesi vatandaşların mağduriyet yaşamaması için denetimlerini sıklaştırdı. Son günlerde yaşanan raf ve kasa fiyatlarından dolayı yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek için yoğun mesai harcayan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine vatandaşlardan da destek geliyor. Marketlerdeki özellikle indirimli ürünleri seçen ekipler, tek tek kontrol etti. Rafta bulunan etiket fiyatı ve kasa fiyatının farklı olduğu işletmeler için tutanak tutularak Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderildi.


“RUTİN KONTROLLERİ ARTIRDIK”

Düzce Belediyesi Zabıta Eri Ömer Önal, “ Vatandaşların yoğun şikayetlerinden dolayı rutin yapılan kontrollerimizi biraz daha yoğunlaştırdık. Zabıta Müdürlüğü olarak Düzce’de marketlerde kasa ve raf fiyatlarını denetliyoruz. Eğer fark tespiti olduğu zaman bunu tutanakla ceza yapılması için Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderiyoruz. Yaklaşık 15 işyerinde kasa ve raf fiyat farklarından dolayı tutanaklarını tuttuk. Ekiplerimiz denetimlerini devam ettirecek” dedi.

“ŞİKAYETLER ALO 175’ BİLDİRİLMELİ”
Ticaret İl Müdürlüğü ile kontrollere de çıkarak birlikte çalıştıklarını kaydeden Önal, “ Vatandaşlarımız fahiş fiyat ve stoklarla şikayetlerini Alo 175 hattına yapması gerekmektedir. Vatandaşlarımız kasa fiyatı ile raf fiyatı arasındaki farkı gördüğü zaman 153 İhbar hattını arasın. Bu aralar bu durumla çok karşılaşmaya başladık ve denetimlerimizi artırdık” diye konuştu.


VATANDAŞ ZABITAYA GÜVENİYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden Pınar Başer ise vatandaşların zabıta ekiplerine güvendiklerini ve gördüklerinde mutlu olduklarını belirterek, “Vatandaşlarımız yapılan denetimlerden memnun. Bazı ürünlerde yoğun şikâyetler oluyor. Aileler genellikle çocuklara yönelik ürünlerde fiyat farklarını ve temel gıdalarla ilgili şikayetlerde bulunuyor. Vatandaşlarımız bizi gördüklerinde tutumları gayet olumlu oluyor. Özellikle anneler bizi görünce mutlu oluyor” şeklinde konuştu

“MAĞDURİYET YAŞIYORDUK”
Zabıta ekiplerinin denetimleri esnasında konuşan bir vatandaş da zabıta ekiplerine teşekkür ederek, “ Raf ile kasadaki fiyat aynı olmadığı için bunun mağduriyetini her zaman yaşadık. Sağ olsunlar Zabıta ekipleri geldi. Yaşadığımız mağduriyeti de söylemiş olduk. Marketlerde çalışan personelin bir suçu, günahı yok aslında. Onlar bize yansımadı diyorlardı ve biz de ürünü bırakıp çıkıyorduk” ifadelerinde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir