Belediye Şirketindeki Görevinden Alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz ay Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü Ak Partili eski ilçe belediye başkanlarını belediye şirketlerinin yönetimlerine getirmişti. Bu görevlendirmelerde Özellikle Bahçeşehir A.Ş’nin başına getirilen  Cumayeri eski belediye başkanı Recep Tuna ismi büyük ses getirmiş, Tuna’nın devam eden mahkemeleri dolayısıyla bu göreve getirilmesinin ne kadar doru olduğu tartışılmıştı. Başkan Faruk Özlü 1,5 ay sonra Recep Tuna’yı görevden alındı.

Recep Tuna’ın görevden alınmasıyla ilgili olarak Düzce Belediyesi’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bilindiği üzere, 19 Mart 2021 tarihinde Düzce Belediyesi iştiraki şirketlerde yapılan genel kurullarda yönetim kurulu üyeliklerinde bazı değişiklikler yapılmıştı. Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde birlikte görev yaptığı ilçe belediye başkanları ile yeniden çalışma isteği doğrultusunda şirketlerin yönetim kurulu üyelikleri yeniden şekillenmişti.

Genel kurul toplantılarında Bahçeşehir A.Ş. yönetim kurulu üyeliğine kendi talebi olmaksızın seçilen önceki donem Cumayeri Belediye Başkanı Sn. Recep Tuna, hakkında spekülasyon yapılmasına müsaade etmemek için, kendi isteği ile Nisan ayı başında yönetim kurulu üyeliğinden ayrılmıştır. Söz konusu görevden ayrılma, yeni olmayıp yaklaşık 1 ay önce gerçekleşmiştir.

Sn. Recep Tuna, Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün talebi doğrultusunda başkan danışmanı olarak hizmet vermeye devam edecektir.”

kırklareli escort

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir