Bektaşoğlu’ndan Çok Özel Açıklamalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce’nin önde gelen Kuaför & Güzellik Merkezi Deniz Bektaşoğlu farkını yine yarattı. Tam açılma öncesi Moral & Motive kampı düzenledi… Sapanca’da bir tatil köyüne giden Bektaşoğlu ekibi tam açılma öncesi kendilerini deşarj ettiler….

Pandemi sürecinde kapanıp açılan işyerlerinden tüm sektörler gibi fazlasıyla etkilenen merkez bu sürede boş durmadı. Daha merkezi bir yere taşındı, tamamen her şeyi sil baştan yeniledi.
300m2 bir alana sahip olan Kuaför& Güzellik merkezi daha freşh daha kapsamlı bir yer haline geldi.

Tam açılma öncesi yeni ekibiyle Moral & Motive kampında Deniz Bektaşoğlu Kuaför & Güzellik Merkezi sahipleri Derya- Mahmut Bektaşoğlu çifti Düzce life Gazetesine çok özel konuştu.

Deniz Bektaşoğlu Kuaför & Güzellik Merkezi Sahibi Derya Bektaşoğlu; “Bizler her zaman insana yatırım yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.
2018 yılında bu merkezi kurarken de aynı düşünceyle yola çıktık. Pandemi de sektör olarak herkes gibi bizleri de sekteye uğrattı, durma noktasına geldik.
Yılmadık, yıkılmadık her şeye rağmen… Pandemi sürecinde merkezimizi sil baştan yenilendik, izole ettik her şeyden kendimizi…

Tam açılma öncesi ilk pazar günümüzü ekip olarak kendimize ayırdık.
Deniz Bektaşoğlu ekibi olarak Moral & Motivasyon kampı düzenledik. Bizler Merkez olarak hep bu tür organizasyonları yaptık. Personelimizi hiçbir zaman ötekileştirmedik.
Bizler için personelin moral ve motivasyonu çok önemlidir… çalışma arkadaşlarımızın moralleri ve motivasyonlarını yüksek tutmalıyız ki danışanlarımıza güler yüzlü samimi içten bir şekilde hizmet versinler…

 

“Deniz Bektaşoğlu 3. yaşına girecek “

Bizler bu yola 2017’de çıktık. Düzce’nin tam kapsamlı güzellik merkezine ihtiyaç duyduğunu düşünerekten. Bir yıl fizibilite çalışması sonucu kurmaya karar verdik.
Kendi birikimimiz yanı sıra KOSGEB’den de hibe desteklerini kullanarak merkezimizi kurduk. Kızımızın adını verdik. İnşaat aşamasındayken Deniz karnımda 6 aylıktı. Kızımıza bir marka oluşturmak, gelecek kurmak istedik.
Deniz merkezde büyüdü.. İşlem yaparken kucağımda yada yanı başımda ana kucağında. Deniz ana karnından itibaren yetişiyor bu sektöre ve tabi kardeşi doğada 4 aylık oldu. Abla kardeş şimdiden geleceğin güzellik uzmanları…
Aslında anlatılacak söylenecek o kadar çok şey var ki ne sizin yazmaya vaktiniz olur nede benim anlatmaya….

Merkezimiz Her yaşa, her kesime hizmet vermekte Düzce’nin Tam kapsamlı ilk ve tek güzellik merkezlerinden biriyiz. Bay bayan ayırmaksızın burada tam kapsamlı hizmet veriyoruz.

” Bu sektöre Erkek Berberliği ile başladım”

Benim sektöre girişim 2009 yıllarına dayanıyor. O yıllarda yaklaşık bir yıl erkek berberliği yaptım. Bir yılın sonun dada kendi işimi kurdum.
İzmit’te Bay & Bayan kuaför ve Spa merkezim açtım. Yaklaşık 5 yıl kadar işlettim daha sonra devrettim. Daha sonrasında Eşimle tanıştım ve Düzce’ye Yerleştik.

 

“Eşim en büyük destekçim”

Ağustos ayında, hem kızımızın hem de merkezimizin 3. yılını kutlayacağız. Bu serüvende başından sonuna kadar en büyük destekçim eşim oldu. Maddi manevi hep destekledi. Hiç bir şeyden kısmadı. asla yılmadı yorulmadı. Bugün Deniz Bektaşoğlu Kuaför & Güzellik Merkezi hala dimdik ayakta duruyorsa  eşimin desteği sayesinde.

Bizler ilk günden bu yana kurduğumuz ekibin bütün eğitimlerini aldırdık. Hiçbir şeyden kısmadık…
Daha öncede bahsettiğim gibi biz hep insana yatırım yaptık. Dünyayı kasıp kavuran pandemi tabii ki bizleri de çok etkiledi.
Yola çıktığımızdan bu yana çok yol kat ettik. çok mücadele verdik. vermeyede devam ediyoruz.
Pandemiyi fırsat bilip merkezimizi daha ferah, lokasyon olarak da  daha merkezi yere  taşıdık. 300m2’lik alana sahip olan merkezimiz tam kapsamlı hizmet veriyoruz.

“Bizim sağlık sektöründen hiçbir farkımız yok”

Ciddi yatırımlar yaptık. bizim sektör gelişime çok açık yeniliklerle dolu.
Bakın bunu altını çizerek konuşuyorum; Bizim sağlık sektöründen hiçbir farkımız yok! biz merkezimizi açtığımız ilk günden bu yana  hijyeni hep ön planda tuttuk.
Maske – Mesafe – Hijyen -Temizlik zaten bizim başlıca kurallarımızdan biri…. pandemi sürecinde de yine aynı titizlikle yolumuza devam ettik.

“Bizler Düzce’mize hem istihdam hem tam kapsamlı hizmet veriyoruz”

Yeni yerimizle birlikte tamamen sil baştan her şeyi değiştirdik. Tam açılmayla birlikte de ekibimizde  tamamen yeniledi.
Rahmetli Vehpi Koç’un dediği gibi “İyi eleman seç, iyi para ver. Çünkü kötü eleman sana pahalıya mal olur” sözü hep ilkelerimizden oldu.

“Bizler Personellerimize ve Danışanlarımıza da merkezimizde bir aile ortamı rahatlığı veriyoruz”

Bir çok eğitim aldım.. Eğitim almak sadece diplomadan ibaret… işin gerçeği lütfen sözlerim yanlış anlaşılmasın ama kağıt parçası. O kağıt parçasını hakkını vermez isen duvarda sadece asılı kalır yada çekmecenin bir köşesinde durur.
Eğitimlerin ardından üstüne bir şey  katmazsan hiçbir şeye yaramaz… Ben hep üstüne bir şey kattım, katmaya da devam ediyorum. Her gün yeni bir şeyler öğreniyorum, araştırıyorum, okuyorum çünkü mesleğime aşık biriyim.
Yılların verdiği deneyimlerimle insan ilişkilerim ile bu günlere geldim. Düzceliler bizleri bağırlarına bastı.

Hatalarımız, kusurlarımız vardır tabii ki insanız çünkü… Bunun da her zaman telafisini yapmışızdır yine de aynı şekilde yaparız.
Bizler gelen danışanlarımızı aileden sayıyoruz. Her geçen günde ailemize yeni birileri ekleniyor. Büyümeye devam ediyoruz.  Bizlere güvenen danışanlarımızı asla memnun etmeden göndermiyoruz.

 

“Rakip Kötülenerek asla iş yapılmaz”

 

Düzce’de bizler gibi hizmet veren bir çok merkez var.  Düzce 400 bin civarında nüfusa sahip bir il. Burada hepimize yetecek potansiyel mevcut.   Merkezler arasında diyalog olmalı, birlikte fikir alışverişi yapılmalı, ve hatta çözüm noktasında ise birlikte iş birliği yapılmalı. Ben hepsi ile aynı platformda yer almaya hazırım. Rakip Kötüleyerek asla iş yapmadım.. Asla  elimi saklamadım  bu güne kadar benimle birlikte çalışan kişiler hep benden bir şeyler öğrendi.

“Rekabet İyidir, Tekelleşmeyi Engeller”

İnsanlar birçok açıdan birbirine benzese de her birini özel kılan ayırt edici özellikleri de vardır. İnsanların yetenekleri ve ilgi alanları aynı değildir. Bununla birlikte sonuca ulaşmak ve ideallerini gerçekleştirmek için uyguladığı yöntemler de tamamen farklıdır. Düzce’de Her bir merkezin farklı yöntemleri vardır.

 

3 yılı özetlersek…..

Necip Fazıl Kısakürek’in de dediği gibi “Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişirsen; hem yolunu kaybedersin, hem dostunu” Bizler yola çıktıklarımızı asla yolda bulduklarıma değişmedik. yola çıktıklarımız kendileri gitmek istediler. Bizlerde gitmelerine izin verdik.
Yolda bulduklarımızda aynı şekilde yine onlar gitti.. geriye bakmadık. daima ileriye baktık. Her yaşadıklarımızdan birlerce dersler aldık. tecrübe edindik.

Yine bir alıntı ile sözlerime son vereceğim “Doğru bildiğim şeyleri yaparak kaybettiğim kim varsa, yolu açık olsun”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir