BAŞKAN ÖZLÜ AFET BÖLGESİ HATAY’DA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki depremden önemli derecede etkilenen Hatay’da incelemelerde bulundu. Afet Koordinasyon merkezinde bir dizi temaslarda bulunan Başkan Özlü daha sonra şehir genelinde yapılan çalışmaları yerinde gördü.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Maraş depreminden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da giderek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere AFAD yetkilileri ile temaslarda bulundu.

Başkan Özlü, dün tuvalet ve sobadan oluşan yardım konvoyu ile yola çıkmasının ardından ilk temaslarını Hatay da gerçekleştirdi. Burada ilk olarak Afet Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Özlü, AFAD Başkan Yardımcısı Önder Bozkurt’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından afetin izlerini taşıyan Hatay sokaklarını dolaşan Başkan Dr. Faruk Özlü, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, bakan yardımcısı İsmail Çataklı ile de yaşanan deprem ve devletimizin yaptığı çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Özlü, daha sonra Düzce Arama Kurtarma ekiplerinin bulunduğu bölgeye geçerek, çalışmaları takip etti, ekiplere kolaylıklar diledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir