“Başarıda Kriter Cinsiyet Değil”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜKAM) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında düzenlenen “Girişimcilik, Teknoloji, Sanayi ve Kadın” başlıklı söyleşi online olarak gerçekleştirildi.

Programın moderatörlüğünü gerçekleştiren DÜKAM Müdürü Doç. Dr. Şule Ay; Dünya Kadınlar Günü kapsamında Ülkemizde birçok anlamlı etkinlik düzenlediğini belirterek bu etkinlikle de fırsat eşitlikleri konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.

Programa; Yüksek Mühendis, Simularge A.Ş. Kurucu-Yöneticisi, Dijital Girişimci ve aynı zamanda Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü Sahibi Büryan Apaçoğlu Turan davetli konuşmacı olarak katıldı.  Kariyer hayatıyla ilgili bilgiler vererek konuşmasına başlayan Büryan Apaçoğlu Turan, üniversitelerde kadın erkek ayrımı olmadığını ve başarının ön planda olduğunu söyledi.

Global şirketlerde kadın erkek ayrımının yapılmaması gerektiğine işaret eden davetli konuşmacı, uluslararası firmaların başarılı olmasındaki sebebi, kadınların iş gücüne katılımlarına önem vermeleri şeklinde açıkladı. Başarıda kriterin cinsiyet olmadığına dikkat çeken Büryan Apaçoğlu Turan, “İşini iyi yapan ve kötü yapan çalışan vardır.” diyerek sözlerine açıklık getirdi.

Başarılı olmasını, kendi yetkinliklerini bilmesine ve kişisel gelişime önem vermesine bağlayan Turan, sanayide, teknolojide ve girişimcilikte kadınlara karşı önyargı olsa da, iş ve başarı üretmeye devam ettikçe bu önyargıların kırıldığını vurguladı.

Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Büryan Apaçoğlu Turan, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak sözlerini sonlandırdı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir