AYŞE KEŞİR’DEN SERT ÇIKIŞ; HEDEP’Lİ GERGERLİOĞLU’NA ÖZÜR DİLETTİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün ilk toplantısını gerçekleştiren, “TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu” gergin anlara sahne oldu.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kadınlara yönelik cinsiyetçi söylemlerine sessiz kalmadı. Gergerlioğlu’nun “18 yaşında daha kişilik oluşmadığını biliyoruz. Kadınlar açısından özellikle…” sözlerine Keşir, tepki gösterdi.

Gergerlioğlu’nun cinsiyetçi, kadınları aşağılayıcı sözleri nedeniyle tüm kadınlardan özür dilemesini isteyen Keşir’e Komisyon Başkanı Vedat Bilgin’den de destek geldi. HEDEP’li vekil sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi ancak özür dilemedi.
Keşir, daha sonra birlikte imzacısı olduğu Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir milletvekili Eyüp Kadir İnan işe birlikte “Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Kanun Teklifi”nin ayrıntılarını anlattı. Soruları cevapladı. Görüşmeler sonrası oylanan Kanun Teklifi muhalefetin red oy vermesi üzerine oy çokluğuyla kabul edildi.

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Gergerlioğlu’na tepkisini sosyal medyada da sürdürdü. Keşir’in, #ÖzürDile etiketiyle yaptığı paylaşım kadınlardan büyük destek gördü. Gergerlioğlu tepkiler üzerine geri adım atarak kadınlardan özür diledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir