Aslıhan Tüysüz Haklın teveccühünü kazanıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, gerçekleştirdiği esnaf  ziyaretlerinde büyük ilgi görüyor. 

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, İstanbul caddesinde esnaf ziyaretleri yaptı. esnaflar ile sohbet etti.  Aslıhan Tüysüz, ziyaretlerini Millet İttifakı’nın diğer adayları Talih Özcan, Jale Uzunhasan, Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin il ve ilçe başkanları ve yönetim kurulu heyeti ile birlikte gerçekleştirdi.

KOÇYAZI MAHALLESİ KAFE ZİYARETİ

Tüysüz iftar sonrası geç vakitte Koçyazı mahallesinde bir kafe’de mahalle sakinleri ile yaptığı sohbet sırasında, “Parlamenter sisteme geçilince Cumhurbaşkanı olarak kimi düşündüğünüsoran bir mahalle sakinine, şu şekilde cevap verdi: “ Ortak mutabakat metni olarak diyoruz ki, Cumhurbaşkanı eskisi gibi Parlamento tarafından seçilecek. Yedi yıl görev yapacak. Yani hükümetlerin görev süresi 5 yıl olduğundan, görev süresince iki hükümet birden görecek. İki hükümetle beraber çalışacak. Neden, halkın Cumhurbaşkanı olabilmek için.

 Bu benim tarafım, şu onun tarafı’ denilmemesi için

Tüysüz, sohbetin sonraki bölümünde de çözüm önerilerini sıraladı. Bir gencin, ‘gençlere bakış açısını sorması üzerine, Tüysüz, “Ben en çok ne istiyorum biliyor musunuz? Bu ülkede kalmanızı istiyorum. Ne yapalım da yurt dışına gidelim’ diye kafanızdan bir şey geçmesin istiyorum. Oradaki gençlerin bu hakları var, şu standartlarda yaşıyorlar, ben niye burada bu standartlarda yaşamayayım demeyin istiyorum. İstiyorum ki, aklınızda hak ettiğim yerde olabilirim rahatlığı olsunEn kısa yoldan nasıl para kazanırım diye düşünmeyin. Ya da üniversite okursam da ne olacak, iş bulamayacağım demeyin. Benim sizlerle ilgili tek isteğim, mutlu olun. Bu ülkede huzurlu olun, tek isteğim sizden bu. Ben kendi evlatlarım için ne istiyorsam, sizin için de aynısını istiyorum,” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir