33 İŞ MAKİNESİ VE 213 PERSONELLE MÜCADELE SÜRÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen yoğun kar yağışı uyarısı sonrasında, sahadaki yerini aldı. Ekipler, ana arterler başta olmak üzere tüm yol güzergâhlarında sürdürülen karla mücadelede 33 iş makinesi 6 kaldırım küreme aracı ve 213 personel aktif olarak görev alıyor.

Düzce Belediyesi ekipleri başta şehir merkezi, Bahçeşehir ve Konuralp olmak üzere 56 mahallede güzargâhların açık kalması için sahadaki yerini aldı. Özellikle hafta sonu  yoğun şekilde devam etmesi beklenen yağışlardan ötürü ekipler teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürüyor.
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, hafta sonu yoğun şekilde olması beklenen kar yağışına yönelik hazırlıkların tamamlandığını, ekiplerin hazır kıta şeklinde mücadelelerini sürdürmeye başladıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için tüm ekiplerimiz hafta içinden itibaren çalışmalarını sürdürüyor. 200’ün üzerinde  personelimiz sahada aktif olarak görev alıyor. Hiçbir olumsuzluk yaşanmaması adına görevimizi sürdürüyoruz. Ekiplerimiz, 24 saat esasına göre hafta sonu genelinde şehir merkezindeki mahalleler başta olmak üzere Bahçeşehir ve Konuralp’te de kar küreme ve tuzlama işlemlerini gerçekleştirmeye devam edecek. Tüm ekip arkadaşlarıma gösterdikleri özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Kentte vatandaşların mağdur olmaması için tüm cadde ve sokaklarda çalışmalarını yürüten ekipler, 33 iş makinesi, 6 kaldırım küreme aracı ve 213 personelle birlikte kapalı tek bir yol kalmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarını sürdürecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir