2. Geleneksel “Arı Varsa Hayat Vardır” Temalı Ödüllü Resim Yarışması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) yürütücülüğünde ve Bee’o sponsorluğunda düzenlenen “Arı Varsa Hayat Vardır” temalı ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

“Unutmayalım Arı Varsa Hayat Vardır”

Farkındalık oluşturmak adına önemli bir çalışma olan 2. Geleneksel Resim Yarışması hakkında açıklamada bulunan DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, “Bal arıları; bal, polen, bal mumu, propolis, arı sütü, apilarnil, perga ve arı zehri gibi gıda ve sağlık amacıyla tüketilen ürünlerin yanı sıra bitkilerin tozlaşması, meyve sebzelerin üretimi ve ekosistemin sürdürülebilirliği için son derece önemli bir böcektir. Ancak ne yazık ki insanlar özellikle de yeni nesil gençler ekosistem için bu kadar büyük öneme sahip olan bal arılarının farkına varamamaktadır.   Sürdürülebilir tarım, ormanlar, bitkisel üretim ve biyolojik döngü için büyük önem taşıyan bal arıları konusunda farkındalık yaratmak için 20 Mayıs Dünya Arı Günü olarak ilan edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Yeni nesilde arıların ekosistemdeki yeri ve önemi hakkında farkındalık yaratılmasının hedeflendiği ödüllü resim yarışmasına katılım 20 Mayıs 2022 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek. Yarışmaya katılmak isteyenler başvurularını “avhv.duzce.edu.tr” internet adresinden yapabilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir