100. YIL COŞKUSU DÜZCE’DE YAŞANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı birden fazla etkinlikle kutlandı. 100. yıla özel hazırlanan organizasyonlar kapsamında Sanat Sokağı kuruldu, caddeler ve sokaklar Türk Bayrağı ile donatıldı. Haftasonu boyunca devam eden etkinlikler kapsamında Cumhuriyet Bayramı için resmi geçit töreni düzenlendi. Törene Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü il protokolü ve çok sayıda Düzceli katıldı.

Düzce Cumhuriyet’in ilan edilişinin 100. Yılını büyük bir coşku ile kutladı. Bir hafta önceden başlayan etkinlikler 29 Ekim sabahı Düzce Valiliği’nde başlayan tebrik töreni ile zirveye ulaştı. Anıtpark’ta oluşturulan platformda askeri geçit töreni, halk oyunları gösterisi, okulların bando takımı şovu ve resmi araçların korteji yapıldı. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, kurum müdürleri, TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, STK Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Düzce Valisi Aslan ve Belediye Başkanı Özlü, vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutladıkları kısa bir konuşma yaptı ve ardından tören başladı.

YER GÖK BAYRAK OLDU

Askeri birliklerin silahlı hareketler gösterisinin ardından öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları gösterileri, mehter konseri, sembolik spor müsabakaları, Türk büyüklerinin geçişi, resmi araç korteji ile devam eden kutlamalarda vatandaşların duyduğu gurur ve mutluluk gözlerinden okundu.

KÜLTÜR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN GÖRSEL ŞÖLEN

Kutlama programının sonunda Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ışık gösterisi ve havai fişekler büyük beğeni alırken havadan paraşüt ile inen Türk bayrakları, kutlamaya katılanlar için hem sürpriz oldu hem de görsel bir şölen sundu.

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNDEN ANLAMLI PANO

Sabah saatlerinde Anıtpark’ta başlayan kutlamalar öğleden sonra Millet Bahçesi’nde kurulan stantlarda devam etti. Çocuk Üniversitesi tarafından hazırlanan Atatürk panosunda fotoğraf çektirmek isteyen çocuklar sıralar oluştururken Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan patlamış mısır ve pamuk şeker ikramları ile bayrak, bileklik ve balonlar da tek tek çocuklara dağıtıldı.

İTFAİYEDEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Aynı gün korteje çıkan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, bünyesinde araç envanteri ile Cumhuriyet’in 100. Yılında adeta gövde gösterisi yaptı. Yangın müdahale araçlarını bayraklarla donatan personeller, sirenlerini açarak şehir turu attı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir