KAÇAK SU KULLANANLARA FIRSAT VERİLMEYECEK

3905-kacak-su-timi_2
Daha Fazla Göster

Kaçak su kullanımının önüne geçmek amacıyla saha çalışmalarına başlayan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, içme suyunu tarla ve bahçelerde kaçak kullananları tespit ederek idari para cezası uygulayacaklarını açıkladı.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, tarım arazilerinde ve bahçelerde kaçak su kullananların peşini bırakmıyor. Su havzalarında mevsimsel kuraklıktan dolayı yaşanan su azalmasının önüne geçmek için vatandaşların duyarlı olmasını isteyen Düzce Belediyesi, içme suyunun bahçelerde, araç ve halı yıkamalarında kullanılmaması yönünde uyarılarda bulundu. Bahçelerde su sarnıcı veya damlama sulama yapılmasının tasarruf sağlayacağını kaydeden ekipler, uyarılara rağmen içme suyunun duyarsızca kullanılmasının tespit edildikten sonra idari para cezası uygulanacağını kaydetti.

SUYUMUZU BİLİNÇLİ TÜKETELİM

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, kuraklık ile mücadelenin yanı sıra doğanın da korunması için vatandaşların da ellerini taşın altına koyması gerektiğine dikkat çekerek “ Kaçak su kullanımlarının istasyonlardaki basınç seviyesinden anlaşılıyor. Oluşturduğumuz yeni bir ekiple tespit çalışmalarına başladık. Düzce’mizin susuz kalmaması için verdiğimiz mücadeleye vatandaşlarımızın da suyumuzu bilinçli tüketmesini rica ediyoruz. Aksi halde kaçak su kullanımının tespit edilmesi halinde idari para cezası uygulamak zorunda kalacağız” denildi.

resim yükle

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

DuzceLife ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!