ZABITA MARKET DENETİMLERİNE YOĞUNLAŞTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlığının korunması çerçevesinde yılın 365 günü gerçekleştirdiği denetim faaliyetlerine Ramazan ayında da hız kesemden devam ediyor. Müdürlük, hafta sonu gerçekleştirdiği market denetimlerinde son kullanma tarihi geçmiş 48 parça ürünlere el koydu.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, il merkezi genelinde marketlere yönelik etiket ve ürünlerin son kullanma tarihine yönelik denetimlerini tüm hızıyla sürdürüyor Ekiplerin, hafta sonu bir markette, vatandaşa satılmak üzere raflarda son kullanma tarihi geçmiş ürünler olduğunu tespit etti.

Yapılan detaylı incelemenin ardından raflarda bulunan 48 parça ürünün son kullanma tarihinin geçtiğini ve halen satışının yapıldığını kayıt altına alan ekipler, ürünlere el koyarak Tarım İl Müdürlüğü’nün markete işlem yapması ve ürünlerin imha edilmesi için tutanak tanzim etti.

Ramazan ayı olması hasebiyle denetimlerini sıklaştıran ekipler, tüketicinin korunması kanunu kapsamında kent merkezinde faaliyet gösteren marketlerde halk sağlığının korunması ve vatandaşların herhangi bir zarar görmemesi için denetimlerine devam edecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir