Vali Selçuk Aslan’a sahip çıkma zamanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce’de yaşanan 1999 depreminin ardından yıkılan ve adı 15 Temmuz Şehitleri olarak değiştirilen Düzce Lisesi’nin adı kent için oldukça önemli bir yer tutarken, Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın dönemine denk gelen ancak Vali Aslan’dan önce isim değiştirilmesi için başlatılan sürecin sonunda 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nin ismi Düzce Lisesi olarak değiştirildi. İsim değişikliği ile birlikte X isimli sosyal medyada Vali Selçuk Aslan’a karşı linç kampanyası başlatıldı. Ancak 15 Temmuz Şehitleri’nin ismi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda yaşatılmaya devam ederken, Mehmet Akif Ersoy’un ismi ise yine bağımsız bir okulda hizmet vermeye başlayan ilkokulda yaşatılıyor.

Düzce Lisesi’nin ismi lisenin kuruluşunun 100. Yılında tekrar geri verildi. Depremlerin ardından Düzce Anadolu Lisesi ardından 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi olarak eğitim hayatına devam eden Düzce Lisesi, şehirde yaşayan Düzce Lisesi mezunları ve diğer paydaşların talebi ile değiştirilmeye gidildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAY VERDİ

İsim değiştirme süreci ise Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile yapıldı. Konuyla ilgili talep ve öneriler Milli Eğitim Bakanlığı’na sunularak onay alındıktan sonra isim değiştirilmesine karar verildi.

VALİ SELÇUK ASLAN DÖNEMİNDEN ÖNCE GERÇEKLEŞTİ

Diğer yandan isim değişikliği talepleri Düzce Valisi Selçuk Aslan döneminden önce gerçekleşti. Süreç işlerken yapılan vali değişikliği ile isim değişikli bir araya gelince isim değişikliğinin Vali Selçuk Aslan aracılığı ile yapıldığı sanıldı.

SOSYAL MEDYA MAYMUNLARI İŞ BAŞINDA

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nin isminin değiştirilip Düzce Lisesi yapılması ile ilgili olarak sosyal medya maymunları devreye girdi. Her yapılandan kendilerine prim yapmak ve gündem oluşturmak isteyen sosyal medya maymunları bu kez Vali Selçuk Aslan’ı hedef aldı. Sadece isim değişikliği konusunda kendisine aktarılanları konuşmasına dile getiren Aslan’ın samimi beyanları kamuoyuna yanlış aktarıldı ve linç kampanyası başladı.

15 TEMMUZ İSMİ METEK TOKİDE BULUNAN OKULDA YAŞATILIYOR

Diğer yandan 15 Temmuz Şehitleri ismi ise Metek TOKİ’de bulunan Mehmet Akif Ersoy ortaokulunda yaşatılmaya devam ediyor. Diğer yandan milli şair Mehmet Akif Ersoy’un ismi de yine bağımsız bir okulda hizmet veren Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda yaşatılıyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Diğer yandan Düzce Valiliği konuya açıklık getirerek şu açıklamalar yapıldı;

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir