“Türk Dünyasının Türküsü” Adlı Dergi İlk Sayısı İle Okurların Karşısında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Türk Dünyası Öğrenci Topluluğu’nun gerçekleştirdiği birçok projenin yanında hayata geçirdiği “Türk Dünyasının Türküsü” adlı dergiyle de önemli bir hizmete adım atmış oldu.

“Bir Türkümüz Var” sloganıyla okurların karşısına çıkan “Türk Dünyasının Türküsü” adlı dergi, Türk dünyası içerisinde yer alan ülkelerin tanınmış yazar, araştırmacı ve bilim insanının görüşlerinin yanında, farklı Türki Cumhuriyetlerden gelen Düzce Üniversitesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu yazılara yer veriyor. Ayrıca derginin içerisinde yer alan makalelerle de Türk yurtları hakkında yanlış bilinenlerin önüne geçilerek, okuyanların keyif alacağı; yaşam çeşitliliğinden yemek kültürüne, devlet işleyişinden sosyal hayata kadar birçok bilgi özenle işleniyor.

Türk Dünyasının Türküsü dergisinin hazırlanış sürecinden bahseden Saqi Nabiyev, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar uzanan bir türküyle yola çıktıklarını ve bu türkünün dilden dile, obadan obaya, şehirden şehire sınır tanımadan dolaşacağına inandıklarını belirtti. Dergide emeği geçenlere teşekkür eden Saqi Nabiyev, derginin başarılı olacağına inandığını belirterek sözlerine son verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir