Teşkilat üyeleriyle birlikte AK Partiye katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanlığı görevini yürütürken, partisinin Millet İttifakı içinde yer almasına karşı çıkan ve bu sebeple teşkilatlarıyla birlikte partisinden istifa eden Sezgin Aktaş, teşkilat üyesi 40 kişiyle birlikte AK Parti’ye katıldı. Aktaş “HDP ile ittifak yapan bir oluşuma destek veren partinin il başkanı olmayı ve o ittifakın adayını desteklemeyi, HDP’ye bakanlık veririz diyecek kadar sadece seçimi kazanmak için gözünü karartan CHP ile aynı masada benim partimin olmasını kabullenemedim ve istifa ettim” dedi.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri öncesi Türkiye Değişim Partisi İl Başkanlığı görevini yürüten Sezgin Aktaş, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bazna, TDP Teşkilat Başkanı Hakan Karslıoğlu ve TDP Düzce Milletvekili Adayı Ercan Kızılçaoğlu ile 40 kişilik teşkilat üyesi TDP’nin Millet ittifakı içinde yer almasını kabul etmeyerek partilerinden istifa edip, Cumhur İttifakı içinde yer alan AK Parti’ye geçme kararı aldılar.

AK Parti il binasına gelen partilileri, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve partililer karşıladı.

Görevinden istifa ederek AK Parti’ye katılan Sezgin Aktaş, yaptığı açıklamada “HDP ile ittifak yapan bir oluşuma destek veren partinin il başkanı olmayı ve o ittifakın adayını desteklemeyi, HDP’ye bakanlık veririz diyecek kadar sadece seçimi kazanmak için gözünü karartan CHP ile aynı masada benim partimin olmasını kabullenemedim ve istifa ettim. Bizler Türkiye Değişim Partisi’nde görev aldığımızda Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün sağ kesime daha yakın olduğunu, vatan, millet aşkı ile Cumhur ittifakı içinde yer alacağını ve özellikle HDP’den çok uzak duracağını düşündük. Görev aldığımız günden bugüne kadar kendi imkanlarımızı kullanarak partimizi Düzce’de hatta Türkiye’de tanınırlık açısından önemli bir yere getirdik. Gecemizi, gündüzümüze kattık. Makam, mevki gözetmedik. Bizi illa aday yapın demedik. Tek isteğimiz partimizin TBMM’de temsil edilmesiydi. Ancak gelinen süreçte Türkiye Değişim Partisi’nin tercih ettiği saf bizim doğrularımızla zıt kutuplarda yer aldı. Benim Merkez İlçe Başkanım Mehmet Bazna, bu vatan uğruna şehit olan Mustafa Bazna’nın kardeşiyken, ben şehit kardeşimizin babasıyla kol kola gezerken bu ittifakın içinde yer almaktan sadece utanırım. Ne şehit ailesinin ne kendi ailemin nede Düzceli arkadaşlarımın yüzüne bakamaz hale gelirim.  Her ne kadar gizlenmeye çalışılsa da HDP’nin 6’lı masanın gizli ortağı olduğu ve millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediği aşikardır. Bu sebeple bizim HDP’nin desteklediği bir oluşumun içinde olmamız mümkün değildir. Bu kadar net söylüyorum. CHP, HDP ile ittifak halindedir, bu ittifak beni rahatsız etmiştir. Bu sebeple en doğru siyasetin Cumhur ittifakı içinde yapılacağına inanarak Türkiye Değişim Partisi’ndeki görevimden istifa ederek AK Parti saflarına katılmayı ve siyaset yapmayı tercih ettim. Benimle birlikte bu yolda yürüyen Merkez İlçe Başkanım Mehmet Bazna ve parti üyesi arkadaşlarımla aldığımız kararla bu mübarek Kadir Gecesi’nde mübarek bir yola çıktığımıza inancım tamdır. Düzcemize, AK Partimize, vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ise AK Parti ailesinin her geçen gün genişlediğini ifade ederek “Sezgin Aktaş arkadaşımızın yaptığı çalışmaları yakından takip ettik. Hepimizin kırmızı çizgileri var ve Sezgin arkadaşımızla çizgilerimiz aynı. Kendilerini aramızda görmekten büyük onur ve mutluluk duyduk. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Aktaş’a AK Parti rozeti takarak AK Parti’ye üyeliğini tamamladı. Aynı şekilde Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bazna, Milletvekili Adayı Ercan Kızılçaoğlu’da AK Parti rozetlerini takarak AK Parti saflarına katıldılar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir