SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI HER KESİME HİSSETTİRDİLER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, evde kişisel bakımdan ev temizliği hizmetlerine, sıcak yemek yardımlarından sosyal destek çalışmalarına kadar birçok hizmeti Düzcelilerle buluşturmaya 2022 yılında da devam etti. Yılın ilk 9 ayını yoğun şekilde geçiren müdürlük, gönül belediyeciliğini her kesimin hissetmesine öncülük etti.

Düzce Belediyesi, sosyal belediyecilik çatısı altında gönüller yapmaya, ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşmaya 2022 yılında da devam etti.

Yılın ilk 9 aylık döneminin verilerini kamuoyu ile paylaşan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Hayır Çarşısı, Etkinlikler, Evde Bakım, Psiko-Sosyal ve Anne-Bebek gibi birçok başlıkta binlerce ihtiyaç sahibine ulaşarak Düzce Belediyesinin hizmetlerinden faydalanmasını sağladı.

2588 GİYSİ VE AYAKKABI – 3800 GIDA KOLİSİ
Müdürlük bünyesinde oluşturulan ‘Hayır Çarşısı’nda ihtiaç sahiplerine yönelik toplam 2 bin 588 giysi ve ayakkabı yardımı ile yüzleri güldüren müdürlük, gıda yardımı kapsamında 3 bin 800 gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi. Hoş geldin Bebek paketleri ile yeni doğum yapan anneleri unutmayan müdürlük, bu çerçevede Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün özel olarak hazırlattığı 340 adet hediye paketini de teslim etti.

KİŞİSEL BAKIM VE EV TEMİZLİKLERİ ARALIKSIZ SÜRDÜ
2022 yılının 9 aylık dönemi içerisinde yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik 588 adet evde kişisel bakım ve berber hizmetini yerine getiren müdürlük, 612 evde de temizlik hizmeti vererek önemli bir sosyal hizmeti de başarılı şekilde vatandaşlara ulaştırdı.

HER GÜN 2 ÖĞÜN SICAK YEMEK ULAŞTIRILDI
Aynı zamanda evde yemek yapamayan vatandaşlara yönelik çalışmalarını da aksatmadan sürdüren müdürlük, her gün 2 öğün olmak üzere toplam 42 bin 271 sıcak yemeğin yanı sıra Ramazan ayında da 20 bin 100 adet iftar yemeğini ihtiyaç sahipleri ile buluşturdu.

ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ SAĞLANDI
Belediyenin şefkatli elini 7’den 70’e hissettiren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, bu çerçevede yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte bin 800 öğrenciye kırtasiye malzemesi desteğinde bulunurken, askere gidecek olan gençlere yönelik uygulamaya koyduğu ‘Asker Paketi’ ile de önemli bir sosyal proje daha gerçekleştirdi. Müdürlük, ayrıca, psikolojik destek ve danışmanlığa ihtiyaç duyan 14 vatandaşın da sorunlarının giderilmesine de katkı sağladı.

SOSYAL ETKİNLİKLERLE YARALARA MERHEM OLDULAR
Müdürlük, 130 çocuğun erkekliğe ilk adımı atmalarını sağlayarak, binlerce aileyi düzenlenen sünnet şöleninde buluşturmasının yanı sıra 9 aylık dönemde özel günlerde düzenlediği sosyal etkinliklerle vatandaşlarla bir araya gelmesinin yanı sıra, gönül belediyeciliği çalışmaları kapsamında elde ettiği gelirler sayesinde alınan 33 tekerlekli sandalye, 10 akülü engelli sandalyesi, 65 hasta yatağı, 2 adet engelli motosikleti ile 2 adet engelli bebek arabası ile de ihtiyaç sahiplerinin yaralarına merhem oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir