Son gün 9 Temmuz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
KOSGEB Pandemiden etkilenen imalatçı işletmeler için Yeni Dönem Hızlı Destek Programı ikinci başvurusunda, koşullarda değişiklik yapılarak destek programının kapsamı genişletildi. Konuyla ilgili Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı yazılı bir açıklama yaptı.
Yeni Dönem Hızlı Destek Programının ikinci başvuru döneminin 9 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirten DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı bu konuda şu görüşlere yer verdi;
‘’ İmalatçı, Mikro ve Küçük İşletmelere yönelik hızlı kredi ve destek programımızın ikincisi ile tekrardan yerel işletmelerimizin, üyelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. İlave olarak devamı niteliğinde açıklanan bu ikinci kredi destek programımızın ilkinden ayrılan birçok özeliği var. Özellikle şunu belirtmek isteriz, ilk yayınlanan destek programında sadece bilanço esasına tabi defterler, bilanço esasına tabi işletmeler bundan yararlanabiliyordu. Şimdi ise üretici olan tüm yerel işletmelerimiz herhangi bir defter ya da muhasebesel ayrım gözetmeksizin tüm üretici işletmelerimiz bunlardan yararlanabilmektedir.
Bu önemli bir husus.  İkinci kredi desteğimizin birincisinden ayrılan ve birçok kişiye avantaj sağlayacak bu farklılığı özellikle belirtmek isterim. Onun harici tekrardan limitlerimiz 30 Bin TL ve 75 Bin TL olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İşletmelerin kapasitelerine göre bu limitler değişiklik göstermektedir. Kredilerimiz faizsiz olmak üzere toplamda birer yıl ödemesiz olacak şekilde başlamakta ve faizsiz olarak anlaşmalı bankalar üzerinden yapılmaktadır.
Başvurular ise tamamen hepsi elektronik olarak E-Devlet sistemi üzerinden işletme sahiplerinin T.C. Kimlik Numaraları ve E-Devlet şifreleri ile sistemden giriş yapılarak yapılmaktadır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir