SIFIR ATIK EĞİTİMLERİNE ARA VERMEK YOK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi tarafından ‘Temiz Şehir Düzce’ mottosuyla başlatılan saha çalışmalarının gelecek nesillere aktarılması çerçevesinde okullara yönelik eğitimler devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğünün bu bağlamda ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik gerçekleştirdiği ‘Sıfır Atık’ eğitimlerinde 370 öğrenciye ulaşılarak israfla mücadele ve atık yönetimi noktasında çevreci maskot Fındıkcan’ın da katılımıyla farkındalık oluşturuldu.

Düzce Belediyesi, Düzce’nin sağlıklı, temiz ve her noktada yaşanabilir hale getirilmesi ve gelecek nesillere de aynı şekilde aktarılması adına hareket ederek gerçekleştirdiği eğitimlerle, gelecek nesillere yönelik farkındalık oluşturuyor.

Bu doğrultuda çalışan ve yılın 365 günü aynı sorumluluk ile saha çalışmalarını gerçekleştirerek ‘Temiz Şehir Düzce’ hareketini il geneline yayan Temizlik İşleri Müdürlüğü, eş zamanlı olarak bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlere de devam ediyor.

Müdürlük, Milli Eğitim Müdürlüğü ile oluşturulan takvim çerçevesinde ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik başlatılan ‘Sıfır Atık’ eğitimleri ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz gelişmiş ve yaşanabilir bir dünya bırakılması için israfın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması atık oluşumunun minimize edilmesi amacı ilkokul öğrencileri ile buluşmayı sürdürüyor.

Kasım ayının başında başlayarak Aralık ayının ilk haftasına kadar devam eden ve ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerini kapsayan farkındalık eğitimlerinde soru-cevap eşliğinde atık, çöp konularının içerikleri öğrencilerle paylaşıldı. Ayrıca, atıkların ne şekilde değerlendirilmesi gerektiğine yönelikte bilgilendirilen öğrenciler, çevreci maskot Fındıkcan ile birlikte oluşturulan farkındalık eğitiminde doyasıya eğlenmeyi de ihmal etmedi.

Müdürlük, toplam 370 öğrenciye ulaşan sıfır atık konusuna yönelik eğitimlerinin ilkokul üçüncü sınıflar nezdinde devam ettiğini de paylaştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir