Sektör Temsilcileri Deneyimlerini Paylaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından her yıl kariyer günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sektör Üniversitesi Buluşmalarının 5.’si yüksekokulun konferans salonunda gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci’nin yaptığı konferansta “Otel İşletmelerinde Kariyer Sahibi Olma” konusu ele alındı. Programa JW Marriot İstanbul Marmara Sea Otel’in Yiyecek ve İçecek Direktörü Erdal Kurt ve Yönetici Şef Mehmet Faruk Yardımcı katılarak sektörün dünü, bugünü ve geleceği ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Otel işletmelerindeki kariyer fırsatları, basamakları ve gerekli bilgi, donanım ve becerilerle ilgili bilgilerin paylaşıldığı konferansta sektör temsilcileri; öğrencilerin istihdam fırsatları ile ilgili soru işaretlerini giderdi. Ayrıca misafir konuşmacılar, sektördeki deneyimlerini paylaşarak, yabancı dilin alandaki kritik önemine vurgu yaptı.

Konferans sonunda katılımcılar öğrencilere desteklerini sunarak; Marriott Otel’de staj veya çalışma imkanı sağlanabileceğini de dile getirdi.

Program, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci’nin panelistlere yaptıkları başarılı çalışma ve sunumları için teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir