ÖZLÜ’DEN PANELİSTLERE TEŞEKKÜR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi iştirak şirketi Bahçeşehir A.Ş. ve Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği tarafından düzenlenen ‘Bina, Site ve Tesis Yönetimi Eğitim ve Sertifika Programı’ sona erdi. Program sonunda değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Sizlerin sayesinde şehirlerimiz gerçek anlamda kent kimliğine bürünecek” dedi.

Düzce Belediyesi ev sahipliğinde şehirde bir ilk olan ve hafta sonu boyunca devam eden ‘Bina, Site ve Tesis Yönetimi Eğitim ve Sertifika Programı’ sona erdi.

Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın ikinci gününün ilk oturumunda site yönetimlerinin işlerini kolaylaştıran yazılım programları konusunda alanında uzman isimlerden oluşan panelistler tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

YEŞİL MUTABAKAT ANLATILDI
İkinci günün ikinci oturumunda Düzce Üniversitesinden Prof. Dr. Uğur Güvenç tarafından güneş panelleri, kentlerde yapay zeka ve enerji tasarrufu konularında katılımcılara bilgiler aktarılırken, Kapalı Entegre Katı Atık Ayrıştırma ve İşleme ve Enerji Üretim Tesisi yöneticisi Salih Dursun, tesisin kuruluşu, işleyişi ve devam eden çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. İkinci oturumun son panelisti olan Ege Üniversitesi Biyomühendislik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Azbar  ise ‘Yeşil Mutabakat’ konusunda bilgilendirme gerçekleştirdi.

DÜZCE’DEN ÖRNEKLER VERİLDİ
Günün ve programın son oturumunda Düzce Bahçeşehir A.Ş. Genel Müdürü Muhammed Doğan Kaya ve Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Emrah Gülmez “Kentsel Çevreyle Entegre Site ve Tesis Yönetiminde Örnek Model Düzce Belediyesi” konu başlığı altında kent genelinde gerçekleştirilen çalışmalardan örnekler verdi. Her oturumun sonunda katılımcılar tarafından sorulan soruları yanıtlayan panelistlere programa katkılarından ötürü plaket takdimi gerçekleştirildi.

Programın kapanışında konuşan Bahçeşehir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Asuk, katılımlarından ötürü herkese teşekkür ederek, bu işbirliğinin faydalı ve sürekli şekilde devam etmesi dileklerini paylaştı. TRKTYD Genel Başkanı Suat Sandalcı ise Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkürlerini sunarak, 2 gün boyunca süren çalıştayda bilgi güncellemesinin ne kadar değerli olduğunu ifade etti.

SANDALCI’DAN ÖZLÜ’YE ONURSAL BAŞKANLIK TEKLİFİ
İki günlük programın sonuç bildirgesini hazırlayarak Başkan Özlü’ye ileteceklerini sözlerine ekleyen Sandalcı, Başkan Özlü’ye derneklerinin onursal başkanı olması teklifini de kürsüden iletti.

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN DESTEK
Son olarak kürsüye çıkan Başkan Dr. Faruk Özlü, iki gün süresince zaman harcayan tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Burada güzel girişimler yapıldığına inanıyorum. Sizlerin katkılarıyla şehirlerimiz gerçek anlamda kent kimliğine bürünecek. Bende elimden gelen her türlü desteği sağlayacağım” dedi.
Program, katılımcılara sertifikalarının verilmesinin ardından, Başkan Özlü’nün misafirlere Konuralp Antik kentinde konuralp pilavı ikramı ile devam etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir