ÖZLÜ’DEN GENÇLERE DÜZCE’Yİ GEZİN ÇAĞRISI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Gençlik Merkezi ve Kızılay gönüllüsü gençler ile biraraya geldi. Gençler ile birlikte “Yemen Türküsü”nü seslendiren Başkan Özlü, Konuralp antik kentindeki kazı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, gençlerin istediği sanatçıları konser için Konuralp’e getireceğini söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Gençlik Merkezi ve Kızılay Gönüllüsü gençleri Bahçeşehir’de bulunan Ertuğrul Gazi Otağ Çadırında ağırladı. Geceye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Belediyesi Meclis Üyeleri, Beltur yöneticileri de katıldı. Açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı; gençlik çalışmaları ve yurt hizmetleri noktasında yürüttükleri çalışmalardan kısa bilgilendirme yaparak, kendilerine destek olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür etti.

“DÜZCE’DE YURT SORUNU YOK”
Başkan Özlü ise buluşmanın gerçekleşmesine ön ayak olan isimlere teşekkür ederek, bundan sonra gençler ile daha fazla bir araya geleceklerini söyledi. Özlü, üniversite de okumak için kente gelen öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, 2015 yılında milletvekili olduğunda ilk işinin yurt sıkıntılarının çözülmesine yönelik adımlar atmak olduğunu belirterek, “Bahçeşehir bölgesinde bulunan atıl işyerlerinin öğrenci yurdu haline getirilmesi için çalışma gerçekleştirdik ve tamamladık. Düzce’ye gelen tüm öğrencimizin yurt sıkıntısı çekmemesi için Belediye olarak elimizi taşın altına koyduk. Bugün, Düzce’de barınma sorunu olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir sorunu olan varsa bizlere ulaşsın” dedi.

“GENÇLERİMİZİN İSTEDİĞİ SANATÇILARI GETİRECEĞİZ”
Öğrencilere Düzce’nin doğal güzelliklerinden de bahsederek, öğrencilerin de şehrin güzelliklerini görmesi gerektiğini kaydeden Başkan Özlü; “Geçmişte gerek eğitimim gerekse görevim nedeniyle bir çok ülke ve bir çok şehir görme fırsatı yakaladım. Bugün kendi memleketimde hizmet ediyorum. Düzce Belediye Başkanlığı benim için bir görevden öte sosyal sorumluluk. Düzce butik bir şehir ve çok güzel bir yer. Güneyinde yayla ve şelaleler, kuzeyinde deniz ve tarih var. Sizler de bu güzel şehri gezin, tanıyın çok seveceksiniz. Konuralp bölgesinde Türkiye’nin en hızlı kazı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Yüzde 70’ini tamamlamış vaziyetteyiz. Bittiğinde siz gençlerimizin istediği sanatçıları getirerek konserler vereceğiz” şeklinde konuştu.

YEMEN TÜRKÜSÜNE EŞLİK ETTİ
Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Özlü, öğrencilik günlerinin kıymetini bilmeleri yönünde telkinde bulunarak, kendi döneminden öğrencilik anılarını paylaştı. Başkan Özlü, gençlerin birlikte türkü söyleme isteğini de geri çevirmedi.  ‘Yemen Türküsü’ne eşlik eden Başkan Özlü bol bol alkış aldı.
Çiğ köfte ikramının ardından tüm masaları gezerek gençler ile sohbet eden başkan Özlü öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir