Otizmli Çocuklar Sporla Hayata Bağlanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi, Hollanda ve İspanya ortaklı “Connect Life with Sports” (Hayata Sporla Bağlan) adlı Erasmus+ projesinin Türkiye toplantısı Düzce Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir başkanlığında Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Düzce Üniversitesi Uluslararası Ofis Koordinatörü ve Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayfer Gedikli, Düzce Üniversitesi Proje Koordinatörü Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Levent Görün, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Dr. Pelin Ustaoğlu Hoşver ve Arş. Gör. Öznur Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortakları, İzle Rehabilitasyon Merkezi Koordinatörü ve projenin Hollanda ve İspanya temsilcileri ile Düzce Üniversitesi akademisyenleri katıldı.

Sağlık sorunu yaşayan otizmli çocukların, sporla eğitilerek yaşama bağlanmalarını ve topluma kazandırılmasını amaçlayan proje, yurt dışı toplantıları ile devam edecek.

Yurtdışından araştırmacıları Düzce Üniversitesi’nde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, çalışmanın iyi bir proje olduğunu söyleyerek, başarı dileklerinde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir