“Okumak Güzel, Yazmak Özel” Projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından “Okumak Güzel, Yazmak Özel” Projesi Kapsamında Düzce Üniversitesi İşbirliği İle İlçede Görev Yapan Öğretmenlere Yönelik Online Web Seminerler Gerçekleştirildi.

Çilimli Kaymakamlığı himayelerinde Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak ilçe genelinde uygulamaya konulan “Okumak Güzel, Yazmak Özel” isimli eğitim projesinin bileşenlerinden biri olarak Çilimli Öğretmen Atölyesi çatısı altında ilçede görev yapan tüm öğretmenlerin katılımları ile web seminerler dizisi gerçekleştirildi.

27 Nisan tarihinden 28 Mayıs tarihine kadar devam eden faaliyetlerde; Çilimli Öğretmen Atölyesinde öğretmenlerle bir araya geldiler.

Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yurttaş hazırladıkları “Okumak Güzel, Yazmak Özel” isimli projenin

“Hali hazırdaki kitap okuma projelerinden farklı olarak öğrencinin daha çok yazma becerisini geliştirmek üzerine kurgulanmış, yazmayı sevdirmeye yönelik özel bir proje olduğunu belirterek projenin büyük kazanımları olacağını dile getirdi. İlçemizde görev yapan öğretmenlerimize yönelik web seminerlerde Düzce Üniversitemizin değerli akademisyenlerince etkili sunumlar gerçekleştirildiğini, yararlı etkileşimlerin yaşandığını, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının da gerçekleştirildiğini söyledi. Ayrıca 2021-2022 eğitim öğretim yılında da sürdürülecek olan “Okumak Güzel, Yazmak Özel” projesinin diğer bileşenlerinin hayata geçirilmesinde ilçede görev yapan tüm öğretmenlerin aktif olarak görev alacaklarını belirterek “Okumak Güzel, Yazmak Özel” projesi ile İl geneli uygulanmakta olan Öğretmenim Yanı Başımda, Kitabım Baş Ucumda Projesi’ nin verimliliğini artırmak, katma değerini yükseltmeyi de amaçladıklarını söyledi. Düzce Üniversitesi ile yıllardır güzel bir işbirliği ortamı yakaladıklarını belirterek, eğitim faaliyetlerine katkı sağlayan ve destek olan tüm akademisyenlere ayrı ayrı teşekkür etti. Projenin hayata geçirilmesinde desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamız Sayın Onur Şan’a, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi değerli dekanı Mustafa Koç ve öğretim üyelerine teşekkürlerimi arz ederim” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir