Taş Şikayeti Olan Hastalar Yenilenen ESWL Cihazı İle Daha Az Ağrılı Tedavi Olabilecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitemiz Hastanesi, hasta takip ve tedavisini geliştirmek ve iyileştirmek amacıyla eskiyen tıbbi cihazları, modern teknolojiye uygun hale getiriyor. Bu kapsamda Üroloji Kliniği’nde böbrek taşlarının ameliyatsız tedavisinde kullanılan ESWL (Taş Kırma) cihazı yenilendi.

Taş şikayeti olan hastalar Üroloji Polikliniği’nde uzman hekimler tarafından değerlendirildikten sonra uygun görüldüğü taktirde yenilenen ESWL cihazı ile tedavi edilmeye devam ediliyor.  Hastane cihaz donanımına kazandırılan yeni teknoloji elektromanyetik prensip ile çalışan ESWL ( Taş kırma) cihazı, daha düşük seviyede şok dalgası üreterek taşları rahatlıkla kırarken, hastanın daha az ağrı hissetmesini sağlıyor. Daha az sesli ve taş dışında dokuya daha az zarar vererek çalışan yeni ESWL cihazı, hasta cildinde morarma, kanlanma etkisini minimum düzeye düşürerek tedavi ediyor.

Üniversitemiz Hastanesi’nin son teknoloji ile donatılmaya devam ettiğini belirten Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, cihazın hastane donanımına kazandırılmasında emeği geçen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin başta olmak üzere tüm idarecilere teşekkür ederken,  vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir