Okul önlerinde başıboş dolaşana ceza

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce valiliğinden Okul önlerinde, çevresinde ilgisiz ve rahatsızlık veren kişilerin uzaklaştırılmasına dair karar aldı.

Alınan karar doğrultusunda Düzce genelinde okulların çevresinde rahatsız edici hareketlerde bulunan kişi yada kişiler bulunmayacak. Bu kişiler önce uyarılarak, aynı durumu tekrarlamaları halinde ise cezai işlem uygulanacak.

Düzce Valiliği tarafından alınan karar şu şekilde; “İlkokul, ortaokul, lise ve dengi okulların çevresinde, bahçesinde, okul dış kapısı önünde veya çevresinde eğitim ve öğretim ile ilişiği bulunmayan makul şüpheli şahısların veya grupların okul giriş-çıkış saatlerinde, öğrencilerin toplanma ve dağılma güzergâhlarında, okul önlerinde veya okulun iki yüz (200) metre yakın çevresinde, alkol alma, müzik dinleme vb. gibi sebeplerle bulunmaları, okul idarecileri, öğrenciler ve velileri yaptıkları hal ve hareketlerle rahatsız edici tavır ve davranışlar sergileyerek eğitim ve öğretimin huzur ve sükun içinde yapılmasına doğrudan veya dolaylı etkileyerek engel olmaları yasaklanmıştır. Devam etmekte olan eğitim öğretim faaliyetlerini olumsuz etkileyecek kişilere; kolluk kuvvetlerince yapılacak açık ve anlaşılır yazılı ikaza rağmen bu kişi veya kişilerin aynı tutum ve davranışlara devam etmeleri halinde kolluk görevlilerince idari yaptırım kararı uygulanacaktır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir