ÖDÜLLÜ PROJEDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün vizyon projelerinin başında gelen çalışmalarına başlamadan Türkiye Belediyeler Birliğinden ödül alan ve şehrin gerdanlığı olacak olan ‘Asar Deresi Projesi’nde ilk etap çalışmaları devam ediyor. Üç etaplı proje kapsamında, Küçüksu Köprüsü – Şaguş Köprüsü arasında başlanan ilk etap çalışmalarında yapılacak olan amfinin betonu atıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, büyük önem verdiği ve derenin şehirle bütünleşmesine katkı sağlayacak olan TBB ödüllü ‘Asar Deresi Proje’sinin Küçüksu Köprüsü – Şaguş Köprüsü arasında devam eden ilk etap çalışmasında 7 basamaktan oluşacak olan amfinin betonunun atıldığını kaydetti.

430 metre uzunluğunda 32 bin 700 metrekarelik alan genelinde ekiplerin çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Özlü, Yeni bir kent odağı üretmeyi amaçladıklarını ve bu çerçevede hareket ettiklerini söyledi.

Projenin sorunsuz ilerlediğini, fore kazık çalışmaları ve grobeton dökümünün ardından mevcut düzenlemeleri sürdürdüklerini dile getiren Özlü, bir yandan dere içi çalışmalarının devam ettiği projenin ilk etap çalışmasında eş zamanlı olarak amfinin yapımına başlandığını paylaştı.

Başkan Özlü, “Yedi basamaklı olacak şekilde düzenlenen amfimizin perde betonunun dökümü ekiplerimiz tarafından gerçekleştirildi. Kısa süre içerisinde tamamlayacağımız amfimizle beraber ilk etap projemiz içerisinde yer alacak olan restoran, büfe ve yay şeklindeki 2 aktif yaya köprümüzün de çalışmalarını sürdüreceğiz. Cep otoparklarımızın yanı sıra yol kenarlarında bisiklet ve park yerlerini konuşlandıracağımız çalışma ile şehrin gerdanlığını vatandaşlarımızla buluşturacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir