Modern Mimarlık Tarihi Online Öğrenci Sergisi Yayında

1
Daha Fazla Göster

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen ve MMR 310 Modern Mimarlık Tarihi dersi dönem sonu öğrenci çalışmalarından oluşan “Modern Mimarlık Tarihi” sergisi online olarak ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Modern Mimarlık Tarihi dersi; 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl sürecinde ortaya çıkmış mimari akım kuramlarına, üretim biçimlerine, dönemin seçkin yapılarına ve mimarlarına tarihsel bir bakış sağlıyor. Bu kapsamda sergide, tarihsel süreçte mimarlık dünyası için önemli bir eşik noktası olan bu dönemin kapsadığı; “Arts and Crafts’, ‘Art Nouveau’, ‘Modernizm’, ‘De Stilj’,  ‘Deconstructivism’, ‘High-Tech Architecture’ ve ‘Post Modernizm’ gibi üsluplar, öğrenciler tarafından hazırlanan seçilmiş 41 poster aracılığı ile toplamda 12 farklı yapının görselleştirilmesi ile aktarılıyor.

“Modern Mimarlık Tarihi” sergisi, 01 Temmuz – 12 Temmuz 2021 tarihleri arasında https://sanalsergi.duzce.edu.tr/ internet adresi üzerinden ziyaretçilere açık olacak.

resim yükle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

DuzceLife ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!