Meclis Toplantısında Ortalık Karıştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi tarafından Olimpiyat Kavşağı mevkiine meclis kararı olmaksızın Sancaklı Kavşağı tabelası konulmasına karşı bölge esnafı kavşağın isminin değişmemesi ve tescillenmesi için AK Parti, İYİ Parti ve CHP’li meclis üyeleri aracılığı ile önerge verdiler. Ancak önergenin gündeme alınmaması sonucunda meclisi izlemeye katılan bölge esnafı pankart çıkararak protestoda bulundu ve mecliste gergin anlar yaşandı. Meclis üyeleri ile vatandaşların kavgasına İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Kadir Erdoğan da dahil olunca tartışma büyüyünce zabıta ve güvenlik vatandaşları dışarı çıkardı.

Düzce Belediye Meclisi’ne gelen ve kendilerine Düzce Hareketi ismini veren grup CHP Meclis Üyesi Kudret Taş, İYİ Parti Mecis Üyesi Ender Çakar ve AK Parti Meclis Üyesi Ergin Çelikağ aracılığı ile Olimpiyat Kavşağı isminin tescillenmesi ve olimpiayt şampiyonu olan Hamit Kaplan’ın isminin yaşatılması için önerge verdiler.

Önerge AK Partili meclis üyelerinin oyları ile gündeme alınmazken, AK Parti adına meclis üyesi Hasan Günden söz alarak önergenin ret edilme sebeplerini anlattı. Bu sırada İYİ Parti ve CHP grupları da söz istedi. Ancak meclis başkan vekili Mesut Sancaklı muhalefet partilerinin grup başkanlarına söz vermedi. Söz verilmemesi üzerine toplantıya katılan grup Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı’ya karşı pankartlar çıkararak protestoda bulundular.

Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı konunun meclis toplantısı sonunda tartışılacağını söyleyerek gündem maddelerinin görüşmesine geçti. Ancak grup konunun tartışılması konusunda ısrar edince ortam gerildi.

İddiaya göre seslerin yükseldiği sırada İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Kadir Erdoğan, toplantıya katılan AK Parti Merkez İlçe yönetim kurulu üyesi bir kadına hakarette bulundu. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nurullah Yıldız ise bir kadına hakaret edilemeyeceğini söyleyerek Erdoğan’a tepki gösterdi. Erdoğan bu kez “Siz kimsiniz lan” diyerek tepkisini ve sesini yükseltti.

Erdoğan’ın bu hareketi üzerine İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Partili üyeler Kadir Erdoğan’ı salon dışına çıkardılar. Diğer konuklarda tepkisini göstererek salonu terk ettiler.

Kaynak:duzcesonhaber.com

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir