Lise öğrencileri Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nu Ziyaret Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Mevlâna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’na ziyaret düzenledi.

Ziyarette Düzce Mevlâna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Ahmet Ceylan, Melek Bayram Ustabaş ve Yeter Fidan da öğrencilere eşlik etti.

Dr. Öğr. Üyesi Emrah Öztürk’ün konferans salonunda, yüksekokulun kapsamlı bir tanıtımını yapması ile başlayan ziyarette düzenlenen söyleşilerle; bölümlerinin içeriği, yüksekokulun imkanları ve bölüm kapsamında yürütülen faaliyetler öğrencilerle paylaşıldı. Özellikle uzmanlaşma ve uygulama derslerinin işleniş biçimleriyle ilgili meraklı olan öğrencilerin alanla ve bölümle ilgili soruları yetkililerce yanıtlandı.

Söyleşinin ardından öğrenciler, yüksekokulun fiziki koşullarının daha iyi anlaşılabilmesi için derslikleri, laboratuvarları ve uygulamaların yapıldığı Gastronomi Mutfağı’nı da incelediler.

Ziyaretin sonunda bölüm öğretim görevlileri Vedat Kayış ve Atıf Akkil’in rehberliğinde, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Selinay Mollaoğlu, Hakan Bekir Uz, Umut Yerlikaya’nın katılımıyla mutfak uygulaması gösterildi. Uygulama esnasında ziyaretçilerin gelecek planlarına ışık olabilmesi açısından bölüm öğrencileri, bölümle ve gelecekle ilgili görüş ve hedefleri üzerine sohbetler gerçekleştirildi. Ziyaretçilerin merak ettiği soruların da yanıtlandığı programda, uygulamada yapılan ürünler de ziyaretçi öğrencilere ikram edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir