KPSS’ye Hazırlanırken Motivasyon Nedenlerinizi Belirlemelisiniz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ile İş Kulübü’nün birlikte düzenlediği “KPSS ve Kamuda Mülakat Tüyoları” başlıklı konferansta Pegem Akademi’nin deneyimli eğitmenleri önemli bilgiler paylaştı.

Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa; Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanmada ve mülakatta dikkat edilmesi gerekenlerin anlatıldığı etkinlikte; Düzce Pegem Akademi Kurucusu Sönmez Helimergin, Pegem Akademi Genel Müdürü Kerem Köker ve Düzce Pegem Akademi Eğitim Bilimleri Eğitmeni Serdar Nas KPSS hakkında bilgi ve deneyimlerini anlatırken, TRT Eski Spikeri-Düzce Pegem Akademi Motivasyon ve Mülakat Eğitmeni Zafer Kiraz ise “Kamuda Mülakat” konusu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Sınava hazırlanma sürecinde planın ve hedef belirlemenin önemine değinen konuşmacılar, kişiye özel planların daha başarılı sonuçlar verdiğini ifade ettiler. Motivasyon kaynağını iyi belirlemek gerektiğinin altını çizen davetli konuşmacılar, bu nedenleri de yazılı hale getirilmesinin ders çalışma verimini artıracağına değindi.

İletişimin öneminden de bahseden konuşmacılar, eğitim veren kişilerin kullandığı kelimelere, giydiği elbise ve rengine dahi dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.  Konuşurken karşısındakilerle olan mesafenin iyi ayarlanması ve ses tonunun ve kullanılan sözcükler arası boşluğa da dikkat edilmesi tavsiyesinde bulunan konuşmacılar, nesil yetiştirecek kişilerin, öncelikle kendisini bu sürece en iyi şekilde hazırlaması gerektiğine vurgu yaptılar.

Program sonunda davetli misafirlere yaptıkları başarılı çalışma ve sunumları için teşekkür belgesi takdim edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir