Keleş’ten seçmene “Çantada Keklik” diyen danışmana tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce’de yayın yapan Düzce Analiz Tv’de Moderatör Murat Albayrakoğlu’nun sorularını cevaplayan Düzce belediye başkanı Faruk Özlü’nün baş danışmanı Üzeyir Yiğit Düzce’deki Ak partili seçmene “Çanta’da Keklik” ifadesini kullandı.

İyi Parti belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş’ten kınama geldi.

İyi parti Düzce belediye başkan adayı Mehmet Keleş “Düzceli seçmenlere yönelik Keklik ifadesine sert tepki göstererek kimse seçmene keklik diyemez. Düzceliler keklik değildir. Düzceli seçmene keklik hakaretini şiddetle reddediyor ve Faruk Özlü’yü özür dilemeye davet ediyorum dedi.

Mehmet keleş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İki dönem belediye başkanlığı yaptım. Şimdi yeniden adayım. Yıllarım Düzcelilere hizmetle geçti. 35 yıldır siyasetin içindeyim böyle ucuz ve kirli bir dil görmedim. Düzce nereye gidiyor ? Eski bakanın Düzceli de olmayan baş danışmanı Düzcelilere hakaret edebilecek cüreti kendinde nasıl buluyor? Düzce belediyesinde danışman kadrosu bulunmamaktadır. Kaldı ki baş danışman kadrosu hiç yoktur. Faruk Özlü’nün danışmanı Ak partili seçmene çantada keklik diyor ama onlar da Düzceli kardeşlerimiz. Kimse Düzcelileri çantada keklik diyerek küçümseyemez. Faruk Özlü’nün insanları küçük gören bakışı, ekibinin Düzcelileri aşağılayan cüretinin sebebidir. Faruk Özlü bütün seçmenlerden ve bütün Düzcelilerden özür dilemelidir! Hangi partiden olursa olsun hiçbir seçmen için bu ifade kullanılamaz. Şiddetle reddediyorum bu aşağılamayı.

Faruk Özlü’yü özür dilemeye davet ediyorum. Düzcelilere kimse keklik diyemez! dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir