Kalp Damar Cerrahisi Ekibi Başarılarına Yenilerini Ekledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Ekibi, Hastanemizde ilk kez bir günde iki koroner bypass cerrahisi yaparak başarılarına yenilerini ekledi.

Koroner arter bypass cerrahisi Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin deneyimli Kalp ve Damar Cerrahisi ekibi tarafından ileri teknoloji kullanarak güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor.  Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı İhsan Sami Uyar, Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Melih Bal ve Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yiğit Tanrısever’in başında bulunduğu sağlık ekibi, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde ilk kez iki hastaya aynı gün koroner bypass cerrahisi yaptı.  48 yaşındaki C.K ve 74 yaşındaki N.T’ye yapılan anjiyografide kalp damarlarında daralma tespit edildi. Yapılan kardiyoloji –  kalp damar cerrahi konseyi sonucu;  bypass cerrahisi uygun görüldü.  Tetkik ve değerlendirmelerin ardından her iki hasta için ameliyata engel bir durum görülmedi.  Aynı gün ameliyata alınan C.K’nin tıkalı üç damarı ve N.T’nin tıkalı dört damarı başarılı bir operasyon ile değiştirildi.” ifadelerini kullandı.

Ameliyat sonrası her iki hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Prof. Dr. Uyar, kontrollerin ardından hastaları şifa ile taburcu ettiklerini belirtti. Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği olarak en riskli ameliyatları, yüksek cerrahi başarı oranlarıyla gerçekleştirebildiklerini ifade eden Prof. Dr. Uyar, hastaların il dışı merkezlere gitmek yerine Düzce Üniversitesi Hastanesini gönül rahatlığı ile tercih edebileceklerinin altını çizdi.

Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı İhsan Sami Uyar ve ekibini tebrik eden Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti.  Hayati öneme sahip kalp ve damar hastalarının takip ve tedavilerinin Hastanemizde başarıyla gerçekleştirilebildiğini belirten Prof. Dr. Balbay, artan hasta talebini karşılamak ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla özel bir servisi sadece kalp ve damar cerrahisi hastalarının hizmetine sunduklarını da sözlerine ekledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir