KAFKAS ANIT RÖLYEFİ’NİN YERİ HAZIRLANIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün eğitim yatırımları doğrultusunda şehre kazandırdığı ve önemli bir eksikliği gideren Sabiha Ulusoy Kütüphanesinin bulunduğu alana konuşlandırılacak olan ve Kafkas toplumunun tarihsel sürecini anlatan ‘Kafkas Anıt Rölyefi’nin yerleştirileceği bölgede hazırlıklar başladı.

Düzce Belediyesi, Başkan Dr. Faruk Özlü öncülüğünde bir çok vizyon projenin hayata geçirilmesini sağlarken, şehrin değişimi, dönüşümü ve markalaşması noktasında da başta eğitim yatırımları olmak üzere vatandaş odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu doğrultuda, Düzce’ye yeni okulların yanı sıra Millet Kütüphanesi ile birlikte kazandırılan ve Uzunmustafa Mahallesindeki eski Konak Gazinosu bölgesine inşa edilerek hizmete sunulan Sabiha Ulusoy kütüphanesi,önemli bir eksiğin giderilmesini sağladı.

Başkan Dr. Faruk Özlü’nün Sabiha Ulusoy Kütüphanesinin temel atma töreninde ifade ettiği, Kafkas toplumlarını yansıtacak kalıcı bir eser hazırlığı çalışmaları da hız kazandı. 2,2 metre yüksekliğinde ve 8 metre boyunda olacak şekilde çalışılan, Kafkas toplumlarının acılarını, kültürlerini yansıtacak rölyefin konulacağı yerin betonu atıldı.

Rölyef, kısa süre içerisinde tamamlanarak Sabiha Ulusoy Kütüphanesinin yanında kendisi için hazırlanan bölüme yerleştirilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir