KADIN TOPLUMUN İLHAM KAYNAĞIDIR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özlü, Türk kadınlarının elde ettiği her başarının, sadece kadınlar için değil, toplumun bütünü için ilham kaynağı olduğunu söyledi.


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayımladığı mesajına  “Kadınlarımız, ailenin ve toplumun temel direğidir. Sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde kadınlarımızın emeği çok fazladır” diyerek başladı.  Başkan Özlü, kadınların aile kurumunun temel taşı olduğunu hatırlatarak, “Özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır” diye konuştu.


KADINLARI HER PLATFORMDA DESTEKLİYORUZ
Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakarlıklar gösteren ve rol üstlenen kadınlara sahip çıkılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Özlü, “ Düzce Belediyesi olarak pek çok çalışmamızda Düzceli kadınlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bizlere düşen görev, kadınlarımızı her platformda desteklemek ve pozitif ayrımcılık yapmaktır.
Özellikle ülkemizde son yıllarda kadına yönelik şiddetteki dikkat çeken artış toplumun her kesimini rahatsız etmektedir. Bizleri dünyaya getiren, büyüten, bizlere kişilik ve şahsiyet kazandıran kadınlara yönelik bu tutumun son bulmasını için dua ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir