İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDEN HİZMET İÇİ EĞİTİM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, hizmet içi eğitim çalışmaları kapsamında itfaiye personeline trafik kazalarında müdahale konularında uygulamalı eğitim verdi. 

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, bölgenin en donanımlı ve en modern itfaiyesi olma yolunda atılan adımların yanı sıra personellerinin her an ve her şart altında her türlü olaya müdahale edebilmesini sağlamak için hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor.

Trafik kazalarına müdahale eğitimlerine başlayan müdürlük, eğitimlerde trafik kazalarında kurtarma aşamaları, araçların yapısal ve teknik özellikleri, araç üzerinde yapılacak operasyonel çalışmalara yönelik teorik eğitimlerini oluşturulan senaryolu çalışma ile test etti.

Senaryo gereği kazaya karışmış aracın bulunduğu alana yanaşarak ilk gözlemi gerçekleştiren ekipler, ardından öncelikle aracın devrilmemesi için gereken tedbirleri uygulamaya koydu. Aracın sabitlenmesini sağlayan ekipler, daha sonra araç içinde bulunan yaralının tahliyesi noktasında yapılması gerekenleri gösterdi.

Eğitimde müdürlük ekipleri ayrıca, ekipmanların etkin kullanılması, taşıt ve kazazedelerin güvenliğinin sağlanması, stabilizasyon çalışmaları, cam yönetimi, kapı, ön panel ve tavan açma tekniklerinin de en hızlı şekilde yapılmasına yönelik de bilgilerini başarılı şekilde sergiledi.

İtfaiye Müdürlüğü, hizmet içi eğitimlerini sürekli hale getirerek, olası vakalara en hızlı ve en sağlıklı şekilde müdahale etmek için çalışmalarına devam ettirecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir