“İletişim Can Damarımızdır’’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi İş Dünyasında Kadın Topluluğu tarafından düzenlenen ‘’Etkili İletişim ve Beden Dili’ başlıklı program Google Meet üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

Programa konuk olan Eğitmen & BiAkademi kurucusu Seyhan Karaman, kariyer hayatı ve kurucusu olduğu BiAkademi hakkında bilgiler vererek “İletişim can damarımızdır.’’ sözüyle sunumuna başladı.

Kaynaklarda sözün rolünün %7, sesin rolünün %38 ve beden dilinin rolünün %55 olarak anlatıldığını belirten Seyhan Karaman, beden dilinin etkili iletişimdeki öneminden bahsettikten sonra Dil-Dudak-Çene Tembelliği konusuna değindi. Dilin geliştirilmesi ve tembelliğin ortadan kalkması için yapılması gerekenleri anlatan davetli konuşmacı, konunun pekişmesi adına katılımcılara uygulamalı örnekler yaptırdı.

Dil bilgisinin de etkili iletişimde önemli bir role sahip olduğunu ifade eden Karaman, temel dil bilgisi kurallarından bahsetti. Topluluğa hitap etmenin önemli olduğunu dile getiren Seyhan Karaman, topluluk önünde nasıl konuşulması gerektiği konusunda da önemli bilgiler paylaştı. Sahne korkusunun nasıl yenilebileceğini, diyafram nefesini geliştirme yöntemleri ve rahatlama nefesinin nasıl yapılacağıyla ilgili faydalı tespitlerde bulundu.

Seyhan Karaman, “Kendinize, beden dilinize, seçtiğiniz kelimelere, üsluba ve gülümsemeye özen gösterin. İletişim tüm bunların üzerine kuruludur.’’ diyerek katılımcılara etkili iletişim ve beden dili üzerine kaynak önerileriyle konuşmasını sonlandırdı.

izmir escort bayan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir