Gsb Spor Okulları Start Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleşen GSB Spor Okulları açılış töreni yapıldı.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl organize edilen Gsb Spor Okulları 24 spor branşında eğitim vermek amacıyla 18 Temmuz Spor Salonunda başladı. GSB Spor Okulları açılış törenine Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Şube Müdürleri, Antrenörler, Sporcular ve Sporcu velileri katıldı.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl organize edilen Gsb Spor Okulları bu yıl da gösterilerle başladı. Düzce Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen Gsb Spor Okullarının açılışı ilerleyen günlerde daha büyük bir organizasyonla görkemli bir şekilde yapılacak.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, 24 branşta spor kursu açtıklarını belirterek, ” GSB Spor Okulları; çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları spora yönlendirmek, sporu tabana yaymak, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürü oluşturmaktır. Bu yıl Düzce Belediyesi ile ortaklaşa yapacağımız GSB Spor Okullarında 24 branşta 51 antrenörle 5000 sporcumuza eğitim verilecektir. Hedeflerimiz çocuklarımızın sağlıklı birer birey olmalarının yanı sıra onların sosyalleşmelerini, sporun kurallarıyla birlikte hayatın diğer kurallarına da adapte olmalarını sağlayan egzersizler, oyunlar ve sportif antrenmanlar yaptırmaktır. Fakat en önemli hedefimiz ise, içinizden çıkması muhtemel geleceğin sporcularını da Türk sporuna kazandırmaktır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz bu faaliyetin hem sportif açıdan hem sosyal açıdan anlamı olduğu gibi geleceğin Milli sporcularının bir tanesinin bile buradan çıkmış olması bizlerin en büyük kazancı olacaktır. ” ifadelerinde bulundu.

İl Müdürü İsa Yazıcı’nın konuşmalarının ardından Karate Kata Gösterisi, Gençlik Merkezi Halk Oyunları Gösterisi ve Güreş sporcularının gösterileri yapıldı. Gösteriler veliler tarafından büyük beğeni topladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir