‘GEZ GÖR DÜZCE’NİN İLK KONUKLARI KIRIM TÜRKLERİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimi ile başlatılan “Gez-Gör Düzce” programının ilk konukları Düzce Kırım Türkleri Derneği üyeleri oldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesinin Projelerini her platformda vatandaşlara anlatmak amacıyla kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Düzce için geliştirilen gezi projeleri kapsamında “Gez-Gör Düzce” başlığı altında önce yerelde daha sonra ulusaldan davetlilerle yapılacak gezilerin belediye girişimi ile yapılacağını söyleyen Başkan Dr. Faruk Özlü “Biz bu şehri geliştirmek için birçok projeyi aynı anda yürütüyoruz. Her kanalda bu çalışmalarımızdan bahsediyoruz. Bir de hemşehrilerimizi misafir ederek, projelerimizi yakından göstererek anlatmak istedik. İlk konuklarımız, Düzce Kırım Türkleri Derneği üyelerine Düzce’mizde yaptıklarımızı anlattık. Bunu yaparken amacımız; belediyemizin yaptığı hizmetlerin yakından bilinmesini sağlamak, hem tarihi güzelliklerimizi hem de kültür mozaiğimizi farklı bir bakış açısı ile görmeleridir” dedi.

10 NOKTA 10 AYRI PROJE

Düzce Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programın ilk konukları Düzce Kırım Türkleri Derneği’nin üyeleri olurken gezi kapsamında misafirler sırasıyla; Katı Atık Ayrıştırma, İşleme Enerji Üretim Tesisi, Aktarma İstasyonu, Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, İtfaiye Hizmet Binası, Bilim Merkezi, Konuralp Antik Kent, Mutfak Sanatları Merkezi, Millet Kütüphanesi ve Millet Bahçesi’ni gezdi.

BELEDİYE’NİN HİZMETLERİNE DOKUNMA FIRSATI

Gezi programlarına verdiği öneme atıfta bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü: “Vatandaşımız yaptıklarımızı görsün, fikrini söylesin istiyoruz. Sizin için çalışıyor, üretiyoruz. Bizim yaptığımız iş memnuniyetiniz içindir. Bu nedenle gelin, düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Gezilerimize katılan her bir hemşehrime bu vesile ile teşekkür ediyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir