Gençlerin Hayat Kaygısı Bitecek!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, gençlerin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 18-30 yaş aralığındaki gençlerin hayat kaygısı yaşadığının altını çizen Darıyerli;

” Gençler umutsuz, gençler ülkemizden gitmiyor, resmen kaçıyor.” dedi.

 

Konuşmalarında halkın takdirini ve sevgisini kazanan Vekil Aday Adayı Darıyerli, ülkemizdeki gençlerin sorunlarını gözler önüne serdi. Birçok gencin hayat kaygısı taşıdığını ifade eden Darıyerli, gençlerin yurt dışına kendilerine daha iyi bir gelecek kurmak için gittiklerini söyledi. Darıyerli üniversite mezunları işsiz kaldı. Gençler istediği mesleği okuyamaz ve iş bulamaz hâle geldi. Gençlerimizde gelecek kaygısı var. Yaratıcı olamıyorlar, verimli bir alan oluşturamıyorlar, sosyal aktivite ile ruhlarını dinlendiremiyorlar, hayal kuramıyorlar. Bu yüzden yurt dışına gitmiyor adeta kaçıyorlar. Neden yurtdışı çünkü güven var, huzur var, adalet var ve mutlu olacakları kadar da ücret var.

 

“BAMBAŞKA BİR ÜLKE OLACAĞIZ”

 

Üniversite ve KPSS sorularını çaldılar. Sınavda 95 alan geçlerimizi sözlüde elediler kendi istediklerini işe soktular. Genç öğretmenlerimizi ve mezunlarımızı atamadılar.  Ama söz veriyoruz. 14 Mayıs’tan sonra bu zulüm bitecek. Türkiye bambaşka bir ülke olacak. Gençlerin hayat kaygısına kapılmadığı bir dönem başlayacak. Az kaldı sabır. Geliyor gelmekte olan.” Birlikte başaracağız dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir