FORUM DÜZCE İÇİN TOPLANDILAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün en önemli hedeflerinden biri olan Eski Sanayi Çarşısı’nın şehrin dışına çıkarılarak yerine modern, katma değeri yüksek kentsel dönüşüm projesi için mülk sahipleriyle görüşmeler devam ediyor. Hafta sonu mülk sahipleriyle yapılan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Özlü, “Belediyeye ait 30 dönümü yeşil alan hibe ettik” dedi. 

Düzce’nin en prestijli ve görünen yüzü olan Eski Sanayi Çarşısının yeni yerine yapılacak olan Forum Düzce projesi için son görüşmeler yapılıyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde sanayi çarşısının mülk sahipleriyle bir araya gelerek hem soruları yanıtladı hem de projenin aşamalarını aktardı.  Toplantıda konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,  projenin arkasında olduklarını ve projeden mülk sahiplerinin kârlı çıkması için çalıştıklarının altını çizdi.

“30 DÖNÜMÜ HİBE ETTİK”
Düzce’ye güzel bir eser bırakmak istediklerini söyleyen Başkan Özlü, “Zaman çok çabuk geçiyor. Karşılaştırmaları yaparak kararınızı vermeniz sizin için avantajlı olacaktır. O bölgede 77 dönümün 30 dönümü belediyeye ait. Biz 30 dönüm yeri yeşil alana bırakıyoruz. Projede ne kadar çok yeşil alan olursa oradaki binalar ve dükkânlar daha değerli olur. Düzce Belediyesinin bu projeden hiçbir beklentisi yok. İki beklentimiz var, onlar da sizin kârlı çıkmanız ve Düzce’mize kalıcı bir eser bırakılmasıdır” diye konuştu.

“MODERN SANAYİ SİTESİ BİTMEDEN PROJEYE BAŞLANMAYACAK”
Eski Sanayi Çarşısındaki mülk sahipleri ve dükkan sahiplerinin akıllarındaki soru işaretlerini gideren Başkan Özlü, Modern sanayi sitesi bitmeden projeye başlanmayacağını açıkladı. Düzce Belediyesi olarak TOKİ ile görüştüklerini ve Nisan-Mayıs aylarında Modern Sanayi Sitesi için inşaata başlanıp kısa süre içinde bitirileceğini kaydeden Başkan Özlü, “Yeni sanayi sitesi bitmeden eski sanayi sitesine başlamayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

“BİRLİK İÇİNDE HAYIRLI İŞE İMZA ATALIM”
Eski Sanayi Çarşısında dükkânı bulunan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, “Bu proje, 40 yıldan bu yana hayalini kurduğumuz bir kentsel dönüşüm projesidir. Düzce olarak hayırlı işlere imza atmak için birlik beraberlik şart. Biz yağ-kir-pas içerisinde ekmek parasını kazanan kişileriz. Bu dönüşümde iki tane bakanlık var. Onlar ve belediyemiz olmazsa biz bu işi bitiremeyiz. Burada önemli olan şudur; Düzce’mizi güzelleştirmek için yola çıktık. Şu anda bir fırsatımız var. Sayın Özlü, Bakan iken şehir içinden sanayi sitelerinin dışarı çıkmasını sağlayan kanunun çıkmasını sağladı. Lütfen yetkililerin ağzından çıkan bilgiler haricindeki dedikodulara inanmayalım.  Seneye inşallah yeni dükkânlarımızda çalışacağız. Ben burada kimsenin hakkının geçmesine izin vermem. Gizli kapaklı işler çevrilmeyecek. 36 ay boyunca kiranızı devlet karşılayacak. 10 ilde nasıl yapılıyorsa Düzce’de de aynı şekilde yapılacak. Biz Düzce olarak bir şeyleri değiştireceksek hep birlikte olalım” diye konuştu.
Uzlaşma Ofisi yetkililerinin de yer aldığı toplantıda mülk sahiplerinin soruları tek tek yanıtlanarak kafalardaki soru işaretleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir