ESNAFIN DİKKATİ MAĞDURİYETİ ÖNLEDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Aziziye Mahallesi Perşembe Pazarında pazarcı esnafı tarafından bulunarak kendilerine ulaştırılan çantayı, sahibini bularak teslim etti. Kurban Bayramı öncesinde esnafın dikkati sayesinde kaybettiği çantasına kısa süre içinde kavuşan vatandaş  çifte bayram yaşadı.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sosyal hayatın sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi, aynı zamanda vatandaşların can ve mal güvenliklerinin sağlanması noktasında 24 saat esasına göre denetim görevini ifa etmeyi sürdürüyor.

Aziziye Mahallesinde kurulan Perşembe pazarında meydana gelen kayıp çanta vakası, pazarcı esnafının dikkati ve Zabıta ekiplerinin hızlı şekilde hareket etmesi ile mutlu şekilde sonuçlandı.

Edinilen bilgiye göre, Kurban Bayramı öncesinde pazar yapmak için bölgeye gelen vatandaş, alış veriş yaptığı esnada çantasını kaybetti. Pazarcı esnafının dikkatini sayesinde bulunan çanta ilk olarak olaydan haberdar edilen Seyyar Sebzeciler ve Balıkçılar Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz’a teslim edildi.

Yangaz’ın Zabıta ekipleri ile irtibata geçmesinin ardından çantayı teslim alan ekipler, pazaryerinde kısa bir araştırmanın ardından yaptıkları anonslar üzerine vatandaşa ulaştı.

Ekipler, içinde kimlik kartı ve paraların bulunduğu çantayı eksiksiz şekilde sahibine teslim ederken çantasına kavuşan vatandaş ise pazarcılara ve zabıta ekiplerine teşekkürlerini iletti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir