Esnafa Yönelik Açıklanan Hibe Destek Paketi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Hakkında detayları yayımladı.

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından gerçek kişi tacir ve esnafa yönelik uygulanacak olan hibe destek paketi açıklanmıştır.

Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Hakkında Karar, 21 Mayıs 2021 tarihli ve 31487 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

 

Bahis konusu olan Karar’ın 3. Maddesi’nde;

‘’Hibe desteğinin, tek seferde ödenmek üzere, ekonomik faaliyet konuları Bakanlık tarafından belirlenen iki ayrı grup için 5.000 Türk Lirası ve 3.000 Türk Lirası olduğu ayrıca, hibe desteğinden 17/5/2021 tarihi itibariyle gelir vergisi mükellefiyeti olan Esnaf ve Sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlerin, esas faaliyet konuları üzerinden faydalanabileceği’’ yer almaktadır.

 

Hibe desteği başvurularının 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 1 ay boyunca e-devlet üzerinden yapılabileceği belirtilmektedir.

Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Hakkında Karar ile 1. ve 2. Gruba ilişkin (NACE Kodlarını içeren) esas faaliyet konuları listeler ve detaylı bilgi www.duzcetso.org.tr web sitesinden sağlanmaktadır.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir