Erişkin Acil Servis Sarı Alanı Yeniden Düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Hastanesi Erişkin Acil Servis sarı alanının fiziki yapısını yeniden düzenleyerek hizmet kapasitesini arttırdı.

Düzce Üniversitesi Hastanesi Erişkin Acil Servisi’nin fiziksel yapısı;  güvenlik, izlenebilirlik ve mahremiyetin sağlanması ilkeleri göz önünde bulundurularak yenilendi. Bu kapsamda erişkin acil serviste acil bakıma gereksinimi olan ancak, hayati tehlikesi bulunmayan hastaların ilk müdahalesinin yapıldığı ‘Sarı Triyaj Alanı’ genişletildi. Mevcut fiziki alanı daha verimli şekilde kullanmak ve hizmet kapasitesini arttırmak amacıyla Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Sultanoğlu, Acil Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Boğan, Doç. Dr. Mehmet Cihat Demir ve Öğretim Görevlisi Salih Karakoyun’un önerileri ve çabaları doğrultusunda bekleme ve personel dinlenme alanlarında düzenlemeler yapıldı. Bu çerçevede erişkin acil servis içerisinde 140 metrekare alanda hizmet verilen sarı alanın fiziki alanı, 240 metrekare alana çıkarıldı.  Yenileme çalışmalarının ardından acil servis sarı triyaj alanında hasta gözlem alanı büyürken,  sedye sayısı da dokuzdan on yediye yükseltildi.

Gözlem alanı sağlık çalışanının hastaları izleyebileceği şekilde planlanırken, hasta mahremiyeti konusunda korunaklı yapıya kavuşturuldu. Yine ilaç hazırlama ve depo alanları da daha fonksiyonlu ve modern hale getirildi.

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversite Hastanesi’ni ziyaret ederek yeniden düzenlenen Erişkin Acil Servisi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Rektör Çakar,  Erişkin Acil Servisi’nde tedavi gören hastalara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yapılan düzenlemeler ile Erişkin Acil Servisi’nde hizmet kapasitesinin artarak daha geniş bir alanda sağlık hizmeti verilmeye başlandığını anımsatan Prof. Dr. Çakar, yenilenen acil servisin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’nde hasta ve çalışan odaklı düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay;  bu düzenlemelerin gerçekleşmesinde Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Üniversitesi Hastanesi yönetimi başta olmak üzere tüm idari ve teknik personelin büyük emeği olduğunu ifade etti. Yapılan yenileme süreci ile daha geniş ve ferah bir ortamda sağlık hizmeti verilmeye başlandığını belirten Başhekim Prof. Dr. Balbay, bu tadilat sürecindeki katkılarından dolayı Sancaklı Mobilya’ya da özel bir teşekkürde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakara hastane ziyaretinde; Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay,  Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan,   Doç. Dr. Zekeriya Okan Karaduman, Dr. Öğr. Üyesi Kürşad Öneç,  Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bora Büken ve Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı,  Acil Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Sultanoğlu, Acil Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ve Düzce Üniversitesi Hastanesi idarecileri eşlik etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir