Er; Düzce Valiliğine Seslendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, zincir marketlerin gıda ve zaruri tüketim ürünleri dışında satış yapmasının etik olmadığını belirterek, Kocaeli ve Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurul Kararları gibi Düzce’nin de acil karar alması ve yerel esnafa sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Er, “Ülkemiz tam kapanma dönemine girmiştir. Salgın hastalığın ve vaka sayılarının kontrol edilebilir boyutu geçmeye başladığı son dönemlerde ‘tam kapanma’ tedbirlerini doğru bulduğumuzu ama bu tedbirler alınırken vatandaşımızın ve esnafımızın mağdur edilmemesi gerektiğini dile getirmek isteriz.
Düzce gerek coğrafi durumu gerekse de nüfusu itibari ile ülkemizin büyük sayılamayacak illerinden biridir. Dolayısı ile, özellikle esnafımız, karşılıklı dayanışma ve yardımlaşma ile çalışabilmekte ,Yerel yöneticiler ve bağlı bulundukları Sivil Toplum Örgütlerince desteklenmesi ve sorunlarına ivedi çözümler üretilmesi sayesinde ayakta kalabilmektedir.
Bu bağlamda, yaşanan en güncel problemlerden birisi Zincir Marketlerin, gıda ve zaruri tüketim ürünleri dışında, özellikle tam kapanma döneminde dahi, zücaciye, hırdavat, ayakkabı, beyaz eşya, elektronik ürünler, otomotiv, kırtasiye, ev tekstili, mobilya gibi zaruri olmayan ürünleri dahi satması, hâksiz rekabet yaratması ve yerel esnafın rızkına mani olmasıdır” dedi.

Er, “Sadece Düzce’nin değil adeta tüm ülke esnafının sorunu haline gelen zincir marketlerin “zaruretine bakmaksızın” bir çok ürünü rekabet şartlarını hiçe sayarak tam kapanma döneminde dahi satmaya devam etmesine Kocaeli ve Kütahya Valiliklerine bağlı İl Hıfzıssıhha Kurul Kararları ile önlem alınmıştır. Esnafımızın korunması adına Düzce İlinin yöneticilerini ve ilgili Sivil Toplum Örgütlerini de tedbir almaya ve ivedi kararlarla esnafın tam kapanma sonrasında da mağdur olmasının önüne geçmeye ve bu yönde bağlayıcı kararlar almaya davet ediyoruz. Zincir Marketlerin gıda ve zaruri tüketim ürünleri dışında satış yapması etik değildir. Lütfen Esnafımıza daha fazla sahip çıkalım” dedi.

bitlis escort bayan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir